Patiko? Pasidalinkite!

Manau, visi sutiks, kad mūsų strateginis tikslas būtų socialinis teisingumas. Klausimas – kokiais taktiniais veiksmais mes to galime pasiekti? Visi mes esame mokesčių mokėtojai, savo pinigais išlaikome ne tik valstybines įmones, bet ir savivaldybių įmones. Ką daryti, kad sumažintume pinigų švaistymą iš savivaldybių ir valstybinių įmonių? Siūlau įsteigti Nacionalinį banką ir Nacionalines įmones.

KOKS SKIRTUMAS tarp valstybinių ir Nacionalinių įmonių?

O skirtumas labai didelis.

Valstybinės ir savivaldybių įmonės – tai reiškia, kad akcijos priklauso valstybei arba savivaldybėms ir jas valdo tie, kurie tuo metu sėdi valdžioje. Įmonių pinigus skirsto ir švaisto valdantieji.

Aš siūlau įsteigti Nacionalinį banką, kuris valdys nacionalines įmones. Tokio banko akcijos priklausys visiems Lietuvos žmonėms, na, tarkim, po 1 akciją.

Kiekvienas Lietuvos pilietis, gavęs Nacionalinio banko akcijų, tampa bendrasavininku. Tai reiškia, kad pelnas nebus išvogtas ir neiškeliaus į privačias kišenes, jo negalės išvogti valdantieji, pelnas privalės būti paskirstytas tarp Lietuvos piliečių. Ir pinigai nusės į mūsų žmonių sąskaitas.

Tokios akcijos negali būti paveldimos. Bus teisinga, jeigu akcininku taps kiekvienas gimęs Lietuvos pilietis. Ir akcijų neteks piliečiui mirus. Banko sąskaita jis turėtų būti pagarbiai palaidotas. Tiktai tokiu atveju mūsų žmonės pagaliau nustos kaupti pinigus savo laidotuvėms – tai itin aktualu mūsų pensininkams.

Jaunas lietuvaitis, tapęs pilnamečiu, savo sąskaitoje jau turės solidžią sumą pinigų, todėl tokiai įdėjai pritars ir jaunimas, ir šeimos ir visi. Pritars netgi tie, kurie sėdi kalėjimuose.

Būdami banko akcininkais, dauguma Lietuvos žmonių savo santaupas perves į savo banką. Ir dauguma žmonių savo paskolas ir įkeistą turtą perkels į savo banką. Tokiu būdu, visų Lietuvos gyventojų pinigai ir įkeistas turtas palaipsniui bus perkeltas į Nacionalinį banką – mūsų visų banką.

INVEG’oje arba Nacionaliniame banke galės dirbti specialistai, kurie padės verslui nuo nulio, įvertins idėjas, nemokamai parašys projektus, atliks rinkos tyrimus, ir bet kuris mūsų pilietis, turintis gerų idėjų, galės gauti pinigų verslui. Atlikus verslo projekto įvertinimą, gavus palankias išvadas, bankas nereikalaus turėti nuosavų pinigų – užteks įkeisti bankui dalį įmonės akcijų. Tokiu būdu mūsų bankas taps daugybės įmonių bendrasavininku ir gaus ne tik palūkanas už kreditą, bet ir pinigų iš įmonių pelno.

Reikia numatyti, kad verslininkas, išmokėjęs kreditą, galėtų išpirkti bankui įkeistas akcijas – ir tokiu būdu, mūsų visų bankas uždirbs dar kartą. Ir visi būsime patenkinti.

Laikui bėgant, į nacionalinio banko balansą galima pervesti Turto banką, Regitrą, Registrų centrą, nacionalinį radiją ir televiziją, įsteigti nacionalines vaistines, sanatorijas ir reabilitacijos centrus. Elektros perdavimo tinklai ir dujotiekiai, esantys mūsų žemėje, taip pat gali priklausyti mūsų nacionalinei įmonei, jau nekalbant apie dujų terminalą, kuris yra toks nepriklausomas, kad mes jį išlaikome, o jis mums nepriklauso.

Dabar gaunasi paradoksas – užsienio kapitalistas Lietuvoje įsteigė banką ir iš mūsų pinigų gauna pelną. Jeigu kredito negrąžina, atima paskutinį turtą, jiems negalioja netgi vaikų apsaugos įstatymas. O jeigu bankas bankrutuos – tai mūsų valstybė už jį garantuoja išmokas visiems indėliams iki 100 000 eurų. Mes gi  suprantame, kad mūsų valstybė – tai mes visi. Mums išmokės kompensacijas iš mūsų pačių kišenės, o banko savininkas, pasigrobęs mūsų pinigus, sau švilpaudamas išeis. Kaip jums visa tai? patinka?

Užsienio investicijos mums nebūtinos – mes patys galime save prafinansuoti – bet kokį projektą. Šiandieną mūsų žmonių pinigų bankuose guli virš 15-likos MILIJARDŲ. O kiek dar pinigų bankuose laiko įmonės?

Patriotinės jėgos, paskelbusios tokią iniciatyvą, neabejotinai laimės rinkimus. Tokias idėjas Tauta palaikys – todėl, kad žmonėms nesvarbu partijos pavadinimas, žmonėms svarbiau yra stabilumas, sąžiningumas ir nesuvaidintas rūpestis. Juo labiau, tai yra ilgas, tęstinis projektas – žmonės bus dėkingi, matydami, kaip didėja jų pajamos ir jie tampa vis naujų įmonių akcininkais.

Tiktai tokio projekto dėka mes pagaliau pasijausime savo valstybės šeimininkais ir žmonės pagaliau ateis į rinkimus balsuoti.

Šios idėjos iš principo yra instrumentas mūsų tautos gelbėjimui iš skurdo. Tai Tautos suvienijimo instrumentas.

O šiuo metu mūsų valstybėje politikai sėkmingai švaisto mūsų pinigus.

Ir jeigu mes sugebėjome surinkti 300 000 parašų – jeigu mes visi 300 000 žmonių, susimestume po 50 eurų – surinktume 15 000 000 eurų akcinei bendrovei – Nacionalinio banko įstatiniam kapitalui. Va čia tai būtu galingos permainos. Įsivaizduokite, kokia jėga būtų, jeigu įmonės akcininkais taptų 300 000 Lietuvos žmonių! O jeigu pusė milijono akcininkų?

Reikia pasikviesti patikimus žmones dalyvauti iniciatyvinėje grupėje, pasikviesti gerus teisininkus-finansistus, išrinkti patikimus žmones į banko valdybą. Aš manau, surasim Lietuvoje 15 – 20 patikimų patriotų, kurie dalyvaus banko valdyboje už minimalų arba vidutinį atlyginimą.

Banko valdybos narys neturėtų gauti daugiau nei pragyvenimo minimumas – tikslas ne pasipelnyti, o dirbti daugiau visuomeniniais pagrindais. Valdybos narys negali imti kreditų kaip fizinis asmuo. Jis gali dalyvauti įmonių veikloje, kurios ims kreditus, tačiau kreditų išdavimą ar neišdavimą spręstų daugumos akcininkų pritarimu…

Tam reikalinga akcininkų informavimo sistema – geras tinklalapis.

Robertas Stragis


Patiko? Pasidalinkite!