Patiko? Pasidalinkite!

Paspartėjęs Rusijos ginkluotųjų pajėgų modernizavimas rodo didėjančią Maskvos karinę grėsmę, kuri turėtų paskatinti NATO rimtai sustiprinti savo gynybinius pajėgumus Rytų Europoje. Šiai nuomonei portale 19fortyfive pritarė Virdžinijos Leksingtono instituto viceprezidentas ir buvęs Pentagono darbuotojas Dan’as Gouré.

Pasak jo, pagerėjus įgūdžiams greitai dislokuoti karius palei vakarinę sieną, Rusija gali vykdyti greitus išpuolius bet kur nuo Baltijos iki Juodosios jūros.

Ekspertas pažymėjo, kad didelio masto technikos dislokavimas šia kryptimi taip pat kelia susirūpinimą.

“Maskva imasi “visos šalies” puolimo prieš aljansą”, — sako jis.

Neseniai Rusija paskelbė apie dvidešimties naujų karinių dalinių sukūrimą vakarinėje šalies dalyje, o kitą savaitę vyks bendros karinės pratybos su Baltarusija, kurios, kaip pabrėžia autorius, niekuo nesiskiria nuo faktinio pajėgų dislokavimo Ukrainos, Lenkijos ir Baltijos šalių puolimui.

Specialistas daro išvadą, kad turint omenyje dabartinius Rusijos karinius pajėgumus, NATO gali nepakakti laiko sutelkti ir siųsti karius ginti rytinio flango.

Šiuo atžvilgiu jis remiasi Europos politikos analizės centro (CEPA) ekspertų straipsniu, kuriame siūlomi keturi nuoseklesnės regiono politikos žingsniai.

Visų pirma, NATO turi pripažinti Juodosios jūros regiono strateginę svarbą, didinti supratimą apie situaciją ir pasirengimą imtis greitų politinių ir karinių veiksmų reaguojant į galimas provokacijas ir teikti paramą organizacijos partneriams regione, ypač Ukrainai ir Gruzijai, “didinant investicijas į jų ekonominę plėtrą”.

Ypatingas dėmesys skiriamas Lenkijai, kuri, pasak autorių, yra itin svarbi stiprinant NATO gynybą Rytų Europoje. Jie siūlo užtikrinti nuolatinį JAV pajėgų buvimą šioje šalyje, siekiant atremti Rusijos grėsmę.

Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys bei Lenkija, sistemingai skelbia apie “Rusijos grėsmę”. Respublikų teritorijoje dislokuoti NATO batalionai, reguliariai rengiamos karinės pratybos.

Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija apie “galimą Rusijos agresiją” kaip priedanga savo planams įgyvendinti, ypač ginklams ir NATO kontingentams traukti prie Rusijos Federacijos sienų. Maskva savo ruožtu ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti, o Vakarų karinis blokas kursto antirusišką isteriją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!