Patiko? Pasidalinkite!

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1 577 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra beveik dvidešimt kartų didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.Nuo penktadienio ryto iki šeštadienio ryto pasieniečiai sulaikė 31 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pažymima, jog pateikta statistika dėl nuolat besikeičiančios situacijos yra pirminė ir bet kuriuo metu gali pasikeisti.

Dėl to tokio migrantų antplūdžio VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX, Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Baltarusijos pasienyje bus statoma tvora, ji kainuos apie 41 mln. eurų.

Lietuvos kariuomenė pasienyje su Baltarusija penktadienį pradėjo tiesti spygliuotos vielos užtvarą. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tikisi, kad montuojama užtvara reikšmingai pristabdys kertančius sieną migrantus, o tai leis patruliuojantiems pasieniečiams ir kariams juos pastebėti greičiau.

2018 metais A. Lukašenka: Baltarusijos sienos apsaugos pareigūnai saugo regioninį ir tarptautinį saugumą (video)

Dėl tokio migrantų antplūdžio šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, o dėl situacijos kaltinamas Aleksandras Lukašenka. Savo ruožtu Baltarusijos vadovas pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų “kolonija”. Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia “tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma”.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!