Patiko? Pasidalinkite!

Bandymas Baltarusijoje suorganizuoti spalvotą revoliuciją žlugo. Taip pat žlugo ir finalinis šios revoliucijos tikslas – nuversti Aleksandrą Lukašenką. Organizatoriai nepavykusiai operacijos pabaigai organizuoja koncertą, prie kurio prisijungė krūva Lietuvos atlikėjų.

Andriaus Tapino ir Dalios Grybauskaitės organizuojamas “Laisvės kelio” koncertas, tai kaip paskutiniai akordai, pralaimėtoje kovoje, bandant nuversti Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

Medininkų pilies kieme 23d. įvyks įspūdingas „Laisvės kelio“ paramos koncertas, kuriame dalyvauja Vidas Bareikis, Merūnas Vitulskis, Ieva Narkutė, Andrius Mamontovas, Jurgis Didžiulis, Saulius Urbonavičius – Samas, Jurga Šeduikytė-Bareikienė, Maksas Melman ir grupė Biplan, grupė „Kandis“: Algirdas Kaušpėdas ir Viktoras Diawara, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ ir kiti.

Pasak renginio prodiuserio ir vedėjo Dominyko Kubiliaus, tai vienas prasmingiausių šios vasaros renginių. Paramos koncerte laukiama Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Prezidento Valdo Adamkaus, aukšto rango diplomatų, visuomenės lyderių.

„Scenos žvaigždės ir ypatingi svečiai vienijasi dėl labai svarbaus tikslo – padėti nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams. Šiomis dienomis daug bendrauju su baltarusiais, jie vis nedrąsiau kalba, bet tai, ką girdžiu iš jų – šiurpina. Mes dažnai pamirštame, kad Minskas – artimiausia sostinė nuo Vilniaus. Sunku patikėti, kad vos keliasdešimties kilometrų atstumu vyksta tokie dalykai“, sako D. Kubilius, kuris yra iniciatyvos „Stiprūs kartu“ partneris ir šaulys.

Paramos koncertą pradės Lietuvos Respublikos himnas, kurį drauge su visais žmonėmis „Laisvės kelyje“ ir visoje Lietuvoje užtrauks Merūnas Vitkulskis ir berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“. Kaip Baltijos kelyje, taip ir dabar himną transliuos Lietuvos radijas.

Atlikėjas Jurgis Didžiulis, kas vakarą dainomis palaikantis protestuotojus prie Baltarusijos ambasados Vilniuje koncertui ruošia specialų kūrinį. Renginyje skambės žinomiausios lietuviškos dainos, o Algirdas Kaušpėdas uždainuos „Ne tau, Aleksandrai, mėlynas dangus!”.

Tuo tarpu Aleksandras Lukašenka viešai pareiškė, kad perversmas buvo koordinuojamas tiesiogiai iš Lenkijos ir Lietuvos. Jis teigė, kad jau perklausė dalį skambučių įrašų, kuriuose buvo raginami išpuoliai prieš teisėsaugos pareigūnus.

P.S

Ar verta buvo kištis, provokuoti ir pralaimėjus prarasti ekonominius ryšius su kaimynine Baltarusija, kuri kuo puikiausiai iki šiol pildė mūsų biudžetą? Norėjote atkeršyti už Astravo AE? Nepavyko.

Aleksėjus Padolskis


Patiko? Pasidalinkite!