Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad prie Baltarusijos sienų užfiksuotas NATO pajėgų didžiulis judėjimas, todėl įvedama aukščiausio lygio kovinė parengtis

Vakarams nepavykus nuversti Alesandro Lukašenkos ir surengti spalvotos revoliucijos, JAV nenuleidžia rankų:

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Steponas Biganas artimiausiu metu ketina apsilankyti Rusijoje ir Lietuvoje aptarti situaciją Baltarusijoje, praneša “Reuters” su nuoroda į šaltinius.

Anot agentūros, jis pirmiausia turi atvykti į Maskvą, o po to į Vilnių, kur apsistojo buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko rugpjūčio 9 dieną. Po jų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai dėl nepritarimo oficialia paskelbtiems balsavimo rezultatams. CRK paskelbė, kad dabartinis Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka laimėjo šeštą kartą ir gavo 80,1 procento balsų. Opozicija teigia, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

Pirmomis dienomis saugumo pajėgos šiuos veiksmus slopino. Prieš demonstrantus buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Vėliau teisėsaugos institucijos nutraukė mitingų rengimą ir jėgos naudojimą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista daug riaušininkų ir nekaltų žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys protestuotojai žuvo.

Tichanovskaja šiuo metu yra Lietuvoje. Buvo pranešta, kad politikė neturėjo kito pasirinkimo, kaip palikti šalį, jos išvykimą į respubliką “organizavo” Baltarusijos valdžia.

 


Patiko? Pasidalinkite!