Patiko? Pasidalinkite!

Kasdien be sustojimo mes esame pumpuojami iškraipytų faktų, nepasakytos visos tiesos, melo… Mūsų suvokimas apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje būtų visiškai iškreiptas, jeigu mes nesidalintume informacija socialiniuose tinkluose, neieškotume žinių užsienio kalbomis…

Dezinformacijos Lietuvos žiniasklaidoje yra tiek daug, kad mes esame priėję kritinę ribą: kam tokia žiniasklaida iš viso yra reikalinga?

Dezinformacija priskirtina prie neskelbtinos informacijos pagal Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 2 dalį.

Ji skelbiama. Nuolat. Kasdien. Ja tikima.

Atsimenu, kai man išvykus į Jungtines Amerikos Valstijas, demagogas, ekspertas, visų sričių žinovas… Rimvydas Valatka skelbė, kad aš išvykau su diplomatiniu pasu, kad gyvenu iš Seimo nario algos, nors nei diplomatinio paso neturėjau, nei jokių pinigų iš Seimo išvykus negavau.

Tokias melagingas žinias skleidė šis „Lietuvos ryto“ ir „Delfi“ „ekspertas“.

Žinia yra laikomas teiginys, kuriuo kas nors yra tvirtinama, pasakoma ar pateikiama kaip objektyviai egzistuojantis dalykas. R. Valatkai reikėjo tik gauti informaciją iš Užsienio reikalų ministerijos ir Seimo, kad nereikėtų šmeižti manęs. Tokie faktai, apie kuriuos melavo R. Valatka, yra lengvai patikrinami. Bet dėl ko tikrinti?

Tikriausiai „Tarybinio pedagogo“ redaktoriaus R. Valatkos vienintelis tikslas ir buvo mano šmeižtas. Kam jam tiesa? Ar už tiesą jam mokėtų?

Būkite atidūs. Jeigu skaitote pasmirdusią žiniasklaidą, apie tuos pačius įvykius, faktus ieškokite alternatyvios informacijos. Kitaip – atsidursite burbule, kuriame nesuvoksite tikrosios situacijos.


Patiko? Pasidalinkite!