Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvoje veikiančios sorošinės žiniasklaidos priemonės “springdamos iš malonumo” rodė Vakarų agento Aleksejaus Navalno propagandinį filmą apie prabangiai įrengtus Vladimiro Putino rūmus.

Viena iš jų -“Lrytas” – dabar sugalvojo paslėpti savo melą ir teigia, kad šiuo metu “rūmuose” vyksta griovimo darbai. Tokio absurdiško ir naglo melavimo dar neteko matyti: tie, kurie šiek tiek gaudosi statybose, tikrai pamatys pilnus koridorius plytelių klijų, akmens vatos, tinko ir sienose kyšančią armatūrą. O kur statybinio laužo konteineriai? Krūvos betono?.. Straipsnis parašytas, o jo autorius “Lryte” nenurodytas. Ką tai galėtų reikšti?

Rusijos blogeris Maksimas Mėšas nuvyko į “Putino rūmus” ir viską nufilmavo.

“Rūmai” Gelendžike, apie kuriuos kalbama Aleksejaus Navalno publikacijoje, yra ties pradiniu statybos etapu – apie tai byloja vaizdo reportažas.

“Atvykstančius į rūmus pasitinka priekinis įėjimas, neturintis vartų, nes jų čia paprasčiausiai nėra. Nėra ir caro erelio su “Žiemos rūmų” karūna kopijos. Vietą apibūdinti gana paprasta — tai pradinė vidaus įrengimo stadija.

Žurnalistus lydėjo techninis prižiūrėtojas, kuris rūmų statybas stebi jau šešerius metus. Korespondentams pavyko pamatyti 16 vienodų kambarių: “betoninis kambarys už betoninio kambario”.

Be to, ten, kur “tyrime” buvo kaljano kambarys, vietoj kaljanų yra statybininkų “persirengimo kambarys”: jų šalmai, drabužiai ir batai. Galimas “purvo kambarys” yra patalpos pradiniame statybos etape, o statybininkai “akvadiskoteka” vadina fontaną, kuris taip pat neveikia. Reportaže matyti lentos, daugybė laidų, betoninių kaladėlių ir užrašas: “rozetės neveikia”.

“Aplink yra daugybė darbuotojų. Kiekviename žingsnyje sutinkame statybininkus. Kol mes apžiūrėjome turtą, vaikinai gręžė, gręžė ir darė tai, ką turėjo daryti… Jei atvirai, tai buvo gan nuobodu. Mums nepavyko pamatyti įrengtų rūmų”, — sako reportažo autorius.

Nurodoma, kad pagal statybininkų sąmatas pastatas bus pradėtas eksploatuoti už penkerių–šešerių metų.

Anksčiau Vladimiras Putinas teigė, kad nežiūrėjo filmo apie “rūmus” Gelendžike, nes neturėjo laiko, tačiau žvilgtelėjo į vaizdo įrašus, kuriuos jam pateikė jo padėjėjai. Jis pažymėjo, kad nė vienas iš “tyrimo” turto nepriklauso ir nepriklausė nei jam, nei jo artimiesiems.

Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad rūmų Gelendžike savininkas yra vienas ar keli verslininkai. Pasak jo, Kremlius neatskleis pavardžių, nes tai nekorektiška. Valstybės vadovo administracija taip pat teigė žinanti apie artėjančius pseudo paviešinimus ir informacines atakas.

Egidijus Paulauskas

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!