Patiko? Pasidalinkite!

Štai Jums ir Jungtinė Karalystė su demokratija ir žmogaus teisėmis bei laisvėmis…

Šiandien Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel pritarė Džiuliano Asandžo ekstradicijai. Sprendimas gali būti apskųstas per 14 dienų.

Priimtame sprendime teigiama, kad teismai nustatė, kad ekstradicija nebus „nesuderinama su jo žmogaus teisėmis“ ir kad būnant JAV „su juo bus elgiamasi tinkamai“.

Tiesa, Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų sekretorė priimtame sprendime pamiršo paminėti, kad Džiulianas Asandžas paviešino karo nusikaltimus. Atskleidė civilių, vaikų, žurnalistų žudymą Irake. Taip pat jis paviešino tūkstančius dokumentų, parodančių aukščiausių valstybės pareigūnų korupciją daugybėje šalių. Jis tų dokumentų nevogė, jis juos gavo iš savo šaltinių. Lygiai taip pat kaip bet kuris kitas žurnalistas. JAV pateikė Asandžui kaltinimus pagal 1917 Šnipinėjimo įstatymą, kas iš esmės reiškia:

kad jam sugrąžintam į Jungtines Amerikos Valstijas nebus viešo teismo posėdžio, nebus įleidžiami žurnalistai, nebus įleidžiama visuomenė, ir svarbiausia – nebus prisiekusiųjų.

Ar tai atitinka Jungtinės Karalystės aiškinimą apie ekstradiciją, kuri nebus „nesuderinama su žmogaus teisėmis“ ir kad būnant JAV „su juo bus elgiamasi tinkamai“?

Už atskleistus nusikaltimus jam gresia 175 metai kalėjimo. Toks sprendimas dėl ekstradicijos iš esmės reiškia mirtį už tiesą.


Patiko? Pasidalinkite!