Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos gynybos ministerija paviešino surinktus duomenis apie užsienio samdinius Ukrainoje. Rusų ataskaitoje skelbiama, kad į Ukrainą kariauti nuo vasario 24-osios buvo atvykę 130 lietuvių, 50 iš jų žuvo.

Rusijos teigimu, iš viso į Ukrainą buvo atvykę beveik 7 tūkst. samdinių, iš jų žuvusiais laikomi beveik 2 tūkst. Šiuo metu yra likę daugiau nei 3,2 tūkst. savanorių iš užsienio.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija atsakė, kad neturi informacijos apie kare žuvusius Lietuvos piliečius. „Užsienio reikalų ministerija neturi informacijos apie karo Ukrainoje metu galimai žuvusius Lietuvos Respublikos piliečius, ar jų skaičių“.

Įdomu, ar Audrius Butkevičius yra sąrašuose?

Rusijos gynybos ministerija stebi ir registruoja kiekvieno tarptautinio samdinio viešnagę Ukrainoje. Rusijos duomenų bazėse dabar yra ne tik samdiniai, tiesiogiai dalyvaujantys karo veiksmuose kaip Ukrainos dalinių dalis, bet ir instruktoriai, atvykę treniruoti ir apmokyti karius bei padėti eksploatuoti ir remontuoti Ukrainai tiekiamą vakarietišką ginkluotę, – sakoma oficialiame Gynybos ministerijos kanale „Telegram“. 

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!