Patiko? Pasidalinkite!

“Dabar koronavirusas gali būti priskiriamas prie kelių kvėpavimo takų ligų, kurių sezoniškumas kinta”,- sakė Geir Bukholm, Norvegijos visuomenės sveikatos instituto (NIPH) direktoriaus pavaduotojas. 

Pastaruosius pusantrų metų „Covid-19“ buvo klasifikuojama kaip pavojinga liga. Tačiau tai gali pasikeisti netrukus, nes Norvegijos visuomenės sveikatos instituto (NIPH) direktoriaus pavaduotojas Geir Bukholm teigia, jog koronavirusas dabar gali būti priskiriamas tai pačiai kategorijai kaip ir ligos, tokios kaip gripas, peršalimas ir RS (kvėpavimo takų sincitinis virusas), rašoma thelocal.no.

„Dabar esame naujame etape, kuomet į koronavirusą turime žiūrėti kaip į vieną iš kelių sezoninių kvėpavimo takų ligų“, – sakė Bukholmas laikraščiui “VG” . 

Praėjusią savaitę Sveikatos ir socialinės apsaugos ministerija paprašė NIPH įvertinti, ar „Covid-19“ vis dar yra pavojinga liga. Nors NIPH dar nepateikė savo išvadų, jos direktoriaus pavaduotojas aiškiai nurodė, kad „Covid“ pavojus bus sumažintas. Dabar „Covid“ sunkumą galima palyginti su panašiomis peršalimo ligomis ir gripu, nes didžioji dauguma tų, kuriems kyla didžiausia rizika susirgti sunkia liga užsikrėtusiems, dabar yra pilnai paskiepyti. 

„Taip yra todėl, kad didžioji dauguma rizikos grupių asmenų yra apsaugoti“, – paaiškino Bukholmas. „Ir nors infekcija vis dar plinta, ligonių skaičius išlieka mažas, todėl koronavirusas nesudarys didelės naštos sveikatos sistemai. Iš pasiskiepijusių, kurie gali užsikrėsti ir kuriems gali pasireikšti simptomai, didžioji dauguma turės lengvus į peršalimą panašius simptomus.

Tačiau Bukholmas perspėjo, kad nors „Covid“ dabar galima palyginti su kitomis įprastomis kvėpavimo takų ligomis, pandemija toli gražu dar nesibaigė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!