Patiko? Pasidalinkite!

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas paragino Rusijos pusę atsiimti Kanadoje suremontuotą „Nord Stream“ turbiną ir toliau importuoti dujas.

„Išvežkite ją. Ji čia”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Berlyne sakė Scholzas.

Nuo liepos 27 dienos dujotiekis „Nord Stream“, kuriuo dujos tiekiamos iš Rusijos į Europą, dėl dviejų dujų turbinų išjungimo naudojamas 20% didžiausio pajėgumo. Vienas jų – Kanadoje pagamintas „Siemens Energy“ – buvo išsiųstas remontuoti į Monrealį. Dėl Otavos sankcijų Maskvai gamintojas iš pradžių atsisakė grąžinti suremontuotą įrangą į Vokietiją, tačiau po daugybės VFR prašymų vis dėlto nusprendė ją grąžinti.

Liepos 25 dieną „Gazprom“ paskelbė priverstinį kito dujų turbininio variklio išjungimą Portovajos kompresorių stotyje, nes baigėsi laikas tarp kapitalinio remonto iki kapitalinio remonto. Taigi lieka tik viena turbina. Kartu Europos Komisija pareiškė, kad ES sankcijos jokiu būdu neriboja „Siemens“ dujų turbinos, skirtos „Nord Stream“, siuntimo į Rusiją. O „Siemens Energy“ tvirtino, kad visapusiškam dujotiekio funkcionavimui reikalinga turbina yra paruošta darbui, ją gali atsiųsti Vokietijos pusė.

Rusija užsitvėrė tylos širma ir apsimeta, kad nemato Vokietijos kanclerio „maldų”. Ji ignoruoja Vokietijos raginimus ir laukia artėjančio rudens, kada maldos virs realiais konstruktyviais pokalbiais ir derybomis. Kaip rusai sako – „dar ne laikas, „Štolcai”…

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!