Patiko? Pasidalinkite!

Kadangi dar neturiu laiko kurti savo YouTube kanalo ir aplamai nežinau ar tam skirsiu savo laiką, šiek tiek pasidalinsiu savo patirtimi su teisėsauga ir teisingumu Lietuvoje.

Visi esame įbauginti apie tai kaip reikia laikytis įstatymų ir kaip greitai bus „šakės” jei nors kiek nusižengsime.
Pamačius kelyje reidą privalome sustoti patikrai, pūsti ir net matomai daryti pritupimus ir šokti kazačioką…
Visa tai atrodo mes privalome daryti vien todėl, kad už mūsų pinigus valstybė policijai nupirko automobilius, naujas uniformas, video kameras ir pastatė naujus pastatus.
Ginti… Saugoti… Padėti…
O dabar realybė.
Ją žino tik tie kuriems iš ties buvo nutikusi nelaimė kurios išspręsti patiems neleidžia įstatymas.
Tarkim jumis apvogė ir jūs gatvėje sutikęs vagį pulsite atiminėti iš jo pinigus kuriuos jis iš jūsų pavogė… matomai tuoj pat atsidurtumėte areštinėje už reketą. Nesu pasitikslinęs, bet kažkas man minėjo jog Lietuvoje automatiškai už tai galima gauti 8 metus… Po tokio pokalbio žmogus kurį pažinojau 1990 metais nužvelgė mane rentgeno žvilgsniu ar neturiu į kelnes įsidėjęs kokios garso įrašymo įrangos ir spruko kaip tie afrikiečiai bėgantys maratoną. Taip jo 10 metų ir nebemačiau…
Tad vadinasi atgauti skolas ar kitaip išviliotus pinigus privalome vadovautis įstatymais ir viską daryti tik įstatymų nustatyta tvarka?
Bet tai taikoma tik mums, nes sukčiai ir aferistai sau tokių sąlygų nenustato. Jiems nusišlapinti ant įstatymų, o policija nusišlapinti ant nukentėjusių žmonių.
Parodykite man nors vieną aferistą ar sukčių kuris per 30 metų Lietuvoje pateko į kalėjimą. Parodykite man nors vieną kuriam policija padėjo atgauti prarastą turtą ar pinigus.
Ir neverkšlenkite… senatis yra dar viena ir galutinė tų aferistų ir sukčių įstatymais numatyta apsauga. Tad iš dalies jei esi jaunas ir nenori dirbti… eini ant nusikaltimo ir vykdai vagystę. Pavogęs milžinišką sumą pinigų tu paprasčiausiai išvyksti penkiems metams iš Lietuvos ir iš Šengeno zonos ir po penkių metų grįžti su nauju Porsche, nekilnojamu turtu užsienyje ir nusipiešęs ant marškinėlių špygą. Tokie tie pas mus įstatymai.
Šiek tiek kitaip kaip suprantu su skolininkais. Juos perduodam antstoliui ir jeigu jie gyvena Lietuvoje jiems ragas.
Tad visi skolininkai bėga į užsienį arba kombinuojasi invalidumą, fiktyvius alimentus. Tie kas išvyksta į užsienį… galime pasakyti jiems viso gero… kada grįšite? Ir sulaukti tylos. Nors ir pinigų suma didelė, policijai į tai nusispjauti, nes juk tai ne jų pinigai.
O jeigu taip būtų galima tuos pinigus atskaityti iš policijos už tai, kad jie nevykdo savo darbo, nevykdo pareigų?
O jei išties gyventume civilizuotoje teisinėje valstybėje ir policija neštu atsakomybę už neatliktus procesinius veiksmus, neskirtas baudas, nenustatytus baudžiamos veikos požymius kurie yra tiesiog akivaizdūs.
Prieš 10 metų grįžęs iš JAV nuvykau pas antstolį atgauti savo mamai priteistą skolą. Iš mano senyvo amžiaus mamytės kaimynė išviliojo pinigus, teismas juo gražinti priteisė 2004 metais. Moteris pensininkė ir buvo pradėti išskaičiavimai iš pensijos, bet tik prieš man atvykstant į Lietuvą jie buvo nutraukti.
Pensijos išmokos nutrauktos. Pinigų nebegauname.
Po daugelio metų buvo paskelbta policijos paieška, bet policija ją nutraukė, nes skolininkės neranda. Mano reikalavimu jie vėl tą paiešką atnaujino…, bet 78 metų senjoros policija neranda trečius metus po paieškos atnaujinimo ir sumoje 5 metus.
Neranda, neieško ir neieškos ir man neviešinant esamos korupcijos pinigų taip niekuomet ir neatgausiu.
Tad suradus dar vieną įstatymą per ePolicija kreipsimės dėl gyvenamosios vietos deklaracijos įstatymo pažeidimo.
Tai tuščias reikalas, bet gal šitie kreipimaisi pritrauks viešą žiniasklaidos susidomėjimą ir žmonės bausti už menkavertes baudas supras, kad kiti nėra net paieškomi pasisavinę tūkstantines pinigų sumas. Žinoma būtų visai kita situacija, jeigu ta mano skolininkė kuriai jau yra 78 metai būtų pavogusi butelį alaus iš parduotuvės. Matomai visi dabar matytume jos atvaizdą laikraštyje ir informaciją susisiekti su tyrėju.
O juk visa tai gali baigtis, gali sustoti visi mano Facebook postai jeigu ši aferistė kurią teisėsauga dangsto, nes ji yra Kauno miesto apylinkės teismo darbuotojos mamytė gražintu man teismo priteistą skolą. Taip kaip gražina skolas antstoliams tie senjorai kurie papuola pas antstolius už komunalinius mokesčius, kaip gražina tos šeimos kurioms atjungiama elektra…

Šis straipsnis yra susimastymui. Kam aplamai sekti įstatymus jeigu jie vieniems yra taikomi, o kitiems ne?


Patiko? Pasidalinkite!