Patiko? Pasidalinkite!

Šis filmas – tai pasakojimas apie nenumatytą lėktuvo „Boeing-737“ nusileidimą Minsko oro uoste. Gegužės 23 d. lėktuvas maršrutu „Atėnai – Vilnius“ lakūno sprendimu nusileido Minske. Priežastis – Baltarusijos dispečerių gauta informacija apie lėktuve esančią bombą. Tačiau daugelis šį įvykį aiškino kaip priverstinį nusileidimą dėl lėktuve buvusio Vakarų propagandistų liaupsinamo Romano Pratasevičiaus. Šis Baltarusijoje buvo įtrauktas į ieškomų teroristų sąrašą kaip masinių protestų Baltarusijoje organizatorius.

ONT žurnalistai patys atliko šio įvykio tyrimą. Kaip Pratasevičius susijęs su protestais ir kaip vyko skrydis Atėnai – Vilnius, žiūrėkite ONT tyrimo filmą „Skrydis Atėnai – Vilnius: trumpas pranešimas“!

Filme atskleidžiamos labai nepatogios Lietuvai detalės. Pasirodo, kad tokį patį pranešimą apie neva lėktuve esančią bombą gavo ir Lietuva. Atskleidžiama, kad Pratasevičiaus lėktuve niekas nesulaikė ir jis iš lėktuvo vienas pats išlipo ir nuėjo į autobusą.

Iš paviešintų viso pilotų pokalbių galima susidaryti pilną eigos situaciją, kurios “Lietuva” taip ir nepaviešino. Svarbiausia yra tai, kad lėktuvo pilotai patys priėmė sprendimą leistis Minsko oro uoste ir tai tebuvo viso labo rekomendacija iš Baltarusijos pusės. Tik patiems pilotams priėmus sprendimą skristi į Minską, buvo atsiųstas naikintuvas, kuris lėktuvą palydėjo. Iki Lietuvos sienos buvo likusios 1,5 minutės kelio, bet lėktuvo pilotai priėmė sprendimą ir apsisuko į Minską.

Atkreipkite dėmesį į vaizdo įraše matomą “opozicionieriaus” elgesį duodant parodymus: su cigarete rankose jis linksmai atpasakoja įvykius ir net šypsosi.

Filme parodoma ir daugiau faktų, kurie sugriauna Lietuvoje JAV veikiančių žiniasklaidos priemonių ir politikų melą.

 


Patiko? Pasidalinkite!