Patiko? Pasidalinkite!

R. Šimašius ir Lietuvos teisėsauga, paauklėta Stanislovo Tomo ir Žydų, persigalvojo

Vilniuje nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos šeštadienio rytą nuimta įvairiai vertinamo Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta. Tai BNS patvirtino mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas. Anot jo, lenta nuvežta į ir bus saugoma savivaldybės įmonėje „Grinda“. Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog lentą nuimti apsisprendė siekdamas, kad būtų taikomas „vienodas principas“ visiems atminimo ženklams, kurie susiję su totalitariniais režimais.

„Būtent todėl priėmiau sprendimą nukelti atminimo lentą Jonui Noreikai, kuris, nors savo gyvenime daug pastangų įdėjo kovodamas prieš Lietuvos priešus, tačiau elgėsi nepateisinamai, prisiimdamas okupacinės valdžios jam suteiktą atsakomybę izoliuoti žydus ir konfiskuoti jų turtą, ir taip padėjo kurti sąlygas okupacinei valdžiai vėliau juos nužudyti“, – BNS perduotame komentare sakė R. Šimašius.

Šį istorinį teisingumą paskatino atlikti ir Stanislovas Tomas, kuris pavasarį ėmėsi drastiškų priemonių ir ją tiesiog sudaužė.

Prof. dr. Stanislovas Tomas 2019.04.08 d. 11 val. policijos pareigūnams paskambino ir pranešė, kad kūju sudaužė Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai pagerbti skirtą lentą, kuri yra – Vilniaus centre, ant Vrublevskių bibliotekos sienos.

S. Tomas visą įvykį paaiškino ir tiesiogiai transliavo savo „Facebook“ profilyje.

Vilniaus savivaldybės taryba šią savaitę taip pat nusprendė pervadinti ir diplomato ir karininko Kazio Škirpos vardu pavadintą alėją Gedimino kalno papėdėje į Trispalvės alėją dėl karininko viešai ne kartą deklaruotų antisemitinių pažiūrų. Tai sukėlė dalies oponentų, vertinančių K. Škirpos indėlį į nepriklausomybės kovas, pasipiktinimą.

Dėl šių Vilniaus savivaldybės veiksmų kilo nepasitenkinimo banga.

“Sorošistai – Landsbergistai” paskelbė nepasitenkinimą

„Sorošistų – Landsbergistų“ porelė Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas inicijavo raštą Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo. Kreipimesi parlamentarai prašo R. Šimašiaus nepalaikyti ir nutraukti iniciatyvos pervadinti K. Škirpos alėją svarstymą Vilniaus m. savivaldybės taryboje. Raštą Vilniaus m. merui pasirašė devyni skirtingų Seimo frakcijų nariai, tarp jų: Arūnas Gumuliauskas, Paulius Saudargas, Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras, Andrius Kupčinskas, Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys.

„Esame įsitikinę, kad iniciatyva pervadinti K. Škirpos alėją dėl  jo asmenybės kontraversiškumo yra nepagrįsta, kelianti įtampą ir skatinanti visuomenės susipriešinimą.

“Fašistuojantiems patriotams” suduotas didžiulis smūgis, todėl neatmetama galimybė, kad fašistai ir toliau reikš savo nepasitenkinimą Vilniaus savivaldybės sprendimu ir rengs protesto akcijas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!