Patiko? Pasidalinkite!

Viską matanti akis  yra masonų simbolis , simbolizuojantis Didįjį Visatos architektą, stebint laisvųjų mūrininkų kūrinius. Krikščionys ją vadina Apvaizdos akimi arba visa matančią Dievo akimi.

masonería

Savaitgalį teko su šeima lankytis Kėdainių rajone, Paberžėje, nutarėme pasivaikščioti gražiame gamtovaizdyje, apžiūrėti paberžės bažnyčią. Esu ten buvęs ir ankščiau, bet labai senai, kai dar buvai vaikas ir tada dar neatkreipiau dėmesio į simbolius šventoriuje.

Virš bažnyčios paradinio įėjimo matyti didžiulis, iš tolo rėkiantis slaptųjų organizacijų simbolis, visa reginti akis. Ankščiau neteko matyti konceptualiosios valdžios simbolių Lietuvos bažnyčiose, tačiau šiek tiek panaršęs internete aptikau, kad tokių simbolių yra ne vien Paberžėje.

Paberžės bažnyčia

Tame pačiame Kėdainių rajone, šalia „via Baltica“ kelio yra įsikūręs Trūskavos miestelis, kuriame pastatytos bažnyčios šventoriuje apylinkes taip pat stebi ant stulpo pastatyta visa reginti akis.

Masonų akis 1

Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje yra gyvenvietė pavadinimu Darsūniškės. Gyvenvietėje stovi didelė, balta, mūrinė bažnyčia, virš kurios paradinio įėjimo, į parapijiečius taip pat žvelgia visą matanti akis.

Masonų akis 2

Įdomu tai, kad konceptualios valdžios simboliai matomi, ne tik senose, bet ir šiuolaikinėse bažnyčiose, kas byloje apie šių simbolių tikslingą naudojimą. Vienas iš pavyzdžių tai Elektrėnų bažnyčia, kur parapija įkurta tik 1989 metais, o bažnyčia pastatyta viso labo 1996 metais.

Masonų akis 3

Vilniuje esantys, vieninteliai išlikę miesto vartai, Aušros vartai, 1828 m. Vilniaus vyskupijos valdytojo ir būsimojo miesto vyskupo Andžėjaus Benedikto Klongevičiaus iniciatyva buvo papuošti, kaip krikščionys teigia, Švč. Trejybę simbolizuojančios Apvaizdos akies ženklu.

Masonų akis 4

Kalvarijoje taip pat galime rasti visą reginčią akį:

Masonų akis 5

Internete apžiūrėjau apie 80 Lietuvos bažnyčių iš išorės, tačiau konceptualios valdžios simbolį aptikau tik ant šių kelių maldos namų. Krikščionys visą reginčią akį supranta kaip dievo akį, kuri nuolatos stebi ir globoja, keista, tačiau masonų/iliuminatų supratimu tai visa reginti akis, kuri stebi žmones, kad ir kur jie bebūtų, kad ir ką jie beveiktų, mato visas žmonių nuodėmes ir nuopolius, jų supratimu tai valdžios akis, valdžios, kuri laiko žmoniją vergijoje ne vieną dešimtį amžių ir nuo šios akies tu nepasislėpsi niekur.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „masonų akis“

Kodėl katalikų bažnyčia naudoja šį simbolį, sąmoningai ar nesąmoningai, belieka tik spėlioti. Turint mintyje, kad krikščionybė gyvuoja du tūkstančius metų būtų logiška manyti, jog apie pasaulio valdymą jie turi sukaupę grandiozinę patirtį ir žinių lobyną, todėl manyti, kad šis simbolis, tik atsitiktinai parinktas dievo apvaizdą simbolizuojantis ženklas, būtų kvaila.

Eimontas Raicevičius


Patiko? Pasidalinkite!