Patiko? Pasidalinkite!

Po Jono Noreikos atminimo lentos pašalinimo į viešumą išlindo fašistuojantys „PATRIotai” ir Hitlerizmo garbintojai. Būdami visiški mankurtai ir remdamiesi fanatiškais įsitikinimais, arba kitaip sakant „Anušauskinėmis” pasakaitėmis iš rūsio, jie puolė smerkti ir šaipytis iš Stanislovo Tomo.

Nei vienas iš smerkėjų vadovavosi savo isterijomis, pykčių, kas išduoda, kad šie asmenys vadovaujasi sektantiška logika. Jie aklai patiki, o po to išvydę kitokią informaciją prieštaraujančią jų turimai, ima isterikuoti, įžeidinėti, bet jokiu būdu nepateikia jokių svarių faktų ar įrodymų, kas galėtų nuginčyti kitokią informaciją.

Ingrida Šimonytė šioje vietoje buvo santūresnė, po to kai Lietuvos Žydų bendruomenė išreiškė pasipiktinimą, kai: 2018 m. spalį vykusiuose Seimo narės Ingridos Šimonytės ir ambasadoriaus Vygaudo Ušacko debatuose jie abu pareiškė, kad nenukabintų atminimo lentos Jonui Noreikai Vilniaus centre. Už Ingridą ją aktyvų darbą atliko jos partijos kolegos, kurie ragino teisėsaugos institucijas operatyviai išnagrinėti ir principingai įvertinti Stanislovo Tomo veiksmus.

Saulius Skvernelis šioje vietoje eilinį kartą „pavarė”: „Pirmiausia tai tapo kriminaliniu reikalu. Tai yra vandalizmo aktas, kurio metu sudaužyta atminimo lenta. O dėl atkūrimo turi būti padariniai pašalinti, kurie neteisėta veika padaryti, o toliau turi spręsti istorikai (…) Turi būti atstatytas tas faktas, kuris buvo prieš vandalizmo aktą, o toliau – ar kabėti, ar nuimti, turi spręsti istorikai ir pateikti savo siūlymus ir rekomendacijas (…) Mes negalime to dalyko taip palikti, padariniai vandalizmo akto turi būti pašalinti

Gitanas Nausėda: Pamatęs Vilniaus miesto mero reakciją net nežinau, kaip į ją reaguoti – ar tai yra kvietimas, žalia šviesa elgtis panašiai ir su kitais atminimo ženklais? Šioje vietoje vandalizmas yra vandalizmas, ir su vandalizmu reikia kovoti ne sakant: „Prašome, padarykite tai dar kartą, mes už tai priemonių nesiimsime

Arvydas Juozaitis šioje situacijoje atsivėrė labiausiai. Taip pat, šioje situacijoje išlindo ir jo gerbėjai, demonstruojantys meilę Hitleriui ir kitiems fašistiniams veikėjams. Pats Arvydas Juozaitis po įvykio nedelsiat padarė pranešimą: „Generolo Vėtros – Jono Noreikos – garbės lentos sudaužymas prie Mokslų Akademijos bibliotekos – LIETUVOS TEISĖS paniekinimo ženklas. Itin bjaurus viešas aktas, skirtas užsienio garsui ir atgarsiui. Tokio viešo, besipuikuojančio savimi barbarizmo LIETUVA NENUSIPELNĖ. Šią akciją sumanę ir ją atlikę žmonės nusipelno vandalų vardo„. Po kelių dienų, net ir video prie buvusios Jono Noreikos atminimo lentos vietos. Jį ginti stojo ir šaipytis iš Stanislovo Tomo išvaizdos Šarūnas Navickis.

Mindaugas Puidokas šioje situacijoje nereagavo. Nedarė jokių fanatiškų pareiškimų ir pasisakymų, nes dėl šios atminimo lentos vyksta aršios diskusijos ir iškeltos bylos dėl jos nukabinimo. Taip pat dėl šios atminimo lentos išsakė nuomonę ir Nacių okupacinio režimo nusikaltimų ir Holokausto įvertinimo pakomisėNors dar laiko Mindaugui Puidokui pasireikšti šia tema yra, bet tikimės, kad bus vadovaujamasi faktais, dokumentais, o ne fanatišku įsitikinimu ir „Anušauskinėmis’ pasakomis iš rūsio. Taigi, „tyla gera byla, ponas Mindaugai”.

Žinodami, kad kitiems kandidatams laimėti nėra nei menkiausio šanso, todėl apie jų nuomonę, net nesidomime, nes mes nežaidžiame demokratijos žaidimų.

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!