Patiko? Pasidalinkite!

Gabrielius Landsbergis mano, kad Lietuva privalo prisidėti prie JAV karinės misijos Irake. Ar Lietuvai būtina veltis į svetimus karus?

Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Romoje, Italijoje, dalyvaus Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministras taip pat turės atskirus dvišalius susitikimus su Turkijos, Kosovo ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu, Donika Gervalla- Schwarz ir Dominicu Raabu.

Islamo Valstybė (arab. ad-Dawlah al-Islāmiyah), 2013-2015 m. Irako ir Levanto islamo valstybė trumpiau vadinama ISIS, IV, IS, ISIL ir „Daeš“ (Daesh)) – islamo radikalų sukurtas darinys Artimuosiuose Rytuose, besiskelbiantis esąs pasaulinis kalifatas. Didžiausio išsiplėtimo metu Islamo valstybė valdė teritorijas rytų Sirijoje ir šiaurės vakarų Irake, be to, jos vadui Abu Bakrui al-Bagdadžiui, besiskelbiančiam kalifu, ištikimybę paskelbė daugelis pasaulio islamistų judėjimų – Libijoje, Nigerijoje (Boko Haram), Rusijoje (Kaukazo emyratas), Afganistane, Pakistane, Pietryčių Azijoje ir kitur.

Svarbiausi tarptautiniai Koalicijos veiklos formatai yra JAV vadovaujama operacija „Įgimtas ryžtas“ ir NATO misija Irake. Lietuva dalyvauja minėtose operacijoje ir misijoje, šį dalyvavimą numatoma didinti.

Daesh/ISIS netekus fizinės teritorijų kontrolės šiaurės rytų Sirijoje ir šiauriniame Irake, Koalicija, kurios siekiamas galutinis rezultatas – ilgalaikis ir negrįžtamas Daesh/ISIS sunaikinimas, savo veiklą pastaruoju metu fokusuoja į civilių asmenų teisių gynybą iš Daesh/ISIS atkovotose Sirijos ir Irako teritorijose, tinkamą užsienio teroristinių kovotojų perkėlimą į jų kilmės valstybes, didina gebėjimus kovoti su Daesh/ISIS propaganda, siekia užkardyti finansavimą grupuotės likučiams, galimybes rekrūtuoti naujus narius bei savo teroristinę veiklą perkelti į subsacharinės Afrikos valstybes.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!