Patiko? Pasidalinkite!

Vyriausybė nusprendė, kad nuo liepos 1 dienos, šio ketvirtadienio, atšaukti Lietuvoje nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio įvestą karantino režimą.

Masiniams renginiams ir toliau bus naudojamas galimybių pasas, palikta rekomendacija dėl kaukių dėvėjimo uždaroje patalpoje.

Klausimą dėl kaukių dėvėjimo Vyriausybės pasitarime pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, jog nors epidemiologinė padėtis šalyje yra gerėjanti, tačiau lieka atvejų augimo galimybė dėl delta koronaviruso atmainos.

„Turime nemažai iššūkių ir su vakcinacijos tempais, jie labai svarbūs dėl sergamumo naujos bangos suvaldymo“, – teigė ministras. „Todėl yra siūloma palikti ir neatšaukti valstybės lygio ekstremalios situacijos“, – aiškino Dulkys.

Karantinas visoje šalies teritorijoje bus atšauktas nuo liepos 1 dienos 00:00 valandų. Bet liks galioti ekstremali situacija. „Jau įvardijus tai, kad mes turime daug rizikų, tai didžioji dalis priemonių perkeliamos iš karantino dokumento į ekstremalių situacijų nutarimo turinį.

Perkeliama daugybė nuostatų“, – anonsavo ministras A. Dulkys. Jis Vyriausybės pasitarime aptarė ir kaukių dėvėjimo klausimą. „Esminis pokytis – šiuo atveju kaukių privalomumas tiek viešam, tiek privačiam sektoriuje, kur yra kontaktinės paslaugos. Labai prašysime vis tiek laikytis rekomendacijos uždarose erdvėse naudotis kaukėmis“, – sakė Dulkys.

Pastarosiomis dienomis naujų per parą fiksuojamų koronaviruso atvejų skaičius siekia kelias dešimtis, sumažėjo ir mirčių – šią savaitę kelias dienas neužfiksuota mirčių nuo koronaviruso.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!