Patiko? Pasidalinkite!

JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi mano, kad JAV prezidentas savo veiksmais „rimtai pažeidė Konstituciją“

JAV Kongresas paskelbė apkaltos procedūros pradžią JAV prezidentui Donaldui Trampui, praneša „Reuters“ su nuoroda į Atstovų rūmų pirmininkę, demokratę Nancy Pelosi.

Ji pareiškė, kad JAV prezidento veiksmai „rimtai pažeidė Konstituciją“ ir pakenkė nacionaliniam saugumui. Pelosi pasakė, kad niekas negali būti aukščiau įstatymų, o Trampas už tai turėtų būti patrauktas atsakomybėn.

Apie apkaltos procesą pranešta po uždaro Demokratų partijos atstovų susitikimo

Pretekstu pradėti apkaltos procedūrą tapo įvykęs JAV prezidento ir Ukrainos vadovo Vladimiro Zelenskio pokalbis telefonu, kurio metu jis neva reikalavo pradėti tyrimą Chanterio Baideno — JAV kandidato į prezidentus Džo Baideno sūnaus atžvilgiu. Būtent čia demokratai įžvelgia „rinkimų vientisumo pažeidimą“.

Leidinys pabrėžia, kad apkaltai paskelbti demokratams nepakaks balsų. Remiantis Amerikos konstitucijos nuostatomis, pirmiausia tyrimą turi atlikti Atstovų rūmai, kurių rezultatus vėliau išnagrinės Senatas – Aukštieji Kongreso rūmai. Po to senatoriai turi balsuoti dėl apkaltos pradžios.

Trampas atsakė į Pelosi pareiškimą įrašu Twitter paskyroje. Jis parašė, kad demokratai tokiu būdu sugadino „svarbią dieną JT“.

„Tokia svarbi diena Jungtinėse Tautose, tiek daug darbo ir pasisekimo, o demokratai ją sąmoningai sunaikino ir diskreditavo visa tai naujų skubotų raganų medžioklės pranešimų šlaku. Tai labai kenkia mūsų šaliai! Jie net neskaitė skambučio nuorašo“, — rašė JAV prezidentas.

Antradienį Trampas pareiškė, kad leidžia viešai paskelbti visą pokalbio su Zelenskiu nuorašą.

BV.inf


Patiko? Pasidalinkite!