Patiko? Pasidalinkite!

Globalų valdymą perimant Kinijai ir Rusijai, JAV bandys iš visų jėgų nepasiduoti. JAV gali padidinti importo muitus, kad darytų spaudimą Rusijai ir Saudo Arabijai, rašo “The Wall Street Journal“.

Anot šaltinių, per konsultacijas su vyresniaisiais JAV naftos kompanijų vadovais, senatoriais ir Kongreso nariais prezidentas Donaldas Trampas paskelbė administracijos pasirengimą įvesti muitus Rusijos ir Saudo Arabijos žaliavoms.

Pažymima, kad jei Rusija ir Saudo Arabija susitars sumažinti gamybą, Baltieji rūmai muitų neįves. Laikraščio pašnekovai taip pat neatmetė, kad Vašingtonas svarstys galimybę sustiprinti antirusiškas sankcijas.

Tuo pat metu Trampas nedavė nurodymų Amerikos naftos kompanijoms mažinti gavybos apimtis. Kaip anksčiau pranešta, Rusija ir Saudo Arabija reikalavo šios sąlygos.Anksčiau “Bloomberg” pranešė, kad šalys negalėjo susitarti dėl naftos gavybos mažinimo sąlygų, kad įveiktų kainų krizę.

Rusija ir Saudo Arabija susitarė dėl tikslinio sumažinimo kiekio — 10 milijonų barelių per dieną, tačiau negali susitarti, kaip šis kiekis bus paskirstytas tarp sandorio šalių. Naftos kotiruotės žlugo dėl koronaviruso, dėl kurio sumažėjo paklausa rinkoje, taip pat dėl žlugusio OPEC + susitarimo.

Dalyviai negalėjo susitarti pratęsti susitarimo, todėl nuo balandžio 1 dienos buvo panaikinti visi įsipareigojimai iš šalių, įtrauktų į aljansą.Tuo pačiu prieš kelias dienas prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad Rusija yra pasirengusi sumažinti gamybą, tačiau tai turėtų įvykti “bendradarbiaujant”. Pastarosiomis dienomis prekių kainos kilo, tikintis OPEC + valstybių narių atstovų susitikimo.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!