Patiko? Pasidalinkite!

Daugeliui žmonių pavydas – tai meilės rodiklis. Pavydi – reiškia, myli. O kaip yra iš tikro, kada pavydi?

Kai neužpildyta širdis, kai pradedi abejoti, įtarinėti, jog tau skiria per mažai laiko ir per mažai su tavimi kalbasi apie savo jausmus. Kai nepasitiki, netiki ir nebejauti, kur tiesa, o kur – melas. Tada pradedi ieškoti partnerio meilės pasireiškimų ir įrodymų – bet kokiais būdais. Panašiai kaip vaikystėje siekei tėvų meilės.

Abejonės ir įtarinėjimai suformuoja baimę – o ką, jeigu staiga paliks ir aš liksiu vienatvėje? Kur man tada eiti? Ir čia prasideda savigrauža, barniai, skandalai, pasipila kaltinimai. Pieši savo vaizduotėje baisius ateities vaizdus, tuo pačiu dar labiau komplikuodamas gyvenimo ir sveikatos kokybę, netenki energijos, pavirsti ištuštėjusia auka.

Jeigu esama įtarimų – nekankink nei savęs, nei partnerio. Tiesiog prieik ir atvirai pasikalbėk. O gal baisu išgirsti teisybę – ne tą, kurios tau reikia?

Tikra meile myli tie, kurie tiesiog myli ir priima save/tave visą. Tai suteikia galimybę mylėti partnerį be reikalavimų ir lūkesčių, tikėti juo, pasitikėti. Tampate vienas kito papildymu.

Užduok sau klausimą, kas atsitiks, jei tu ar partneris ims pavydėti?

Nusipiešk sau šitą vaizdą ir peržiūrėk kaip filmą – iki galo.

Ne su mintimi, kad “jei pavydi – tiksliai myli”, o su mintimi “kas bus toliau?” Kur tu su šiuo jausmu nueisi?

Žmogus, kuriam stinga meilės, kankinsis pats arba kankins tave savo pavydu kiekvieną dieną. Tu rimtai šito nori? Gal tamsta esate užsislaptinęs mazochistas?

Kalbėk apie savo jausmus, žiūrėdamas tiesiai partneriui į akis. Nebijok užduoti klausimų ir išgirsti atsakymų.

Juk kai mylime iš tikrųjų, kyla jausmas, kad visas pasaulis – mūsų rankose.

Jeigu pavydas neduoda ramybės, su juo reikia kažką daryti. Geriausias būdas – užsiimti savimi. Arba pasikonsultuoti su specialistų, nes ne visada galime patys pakeisti tai, ką suprantame protu.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!