Patiko? Pasidalinkite!

Tadas Pikčiūnas

Valiutos, tokios kaip JAV doleris ar EUR neturi fundamentalios vertės. Popierius arba plastikas yra gerokai pigesnis nei nurodoma valiutos nominale. Valiutų vertę “palaiko” tik žmonių darbas ir tikėjimas. Dingus pasitikėjimui valiuta, jos vertė tampa niekine.

Infliacijos augimo tempai Ispanijoje ir Prancūzijoje – toliau didėja.

Tai kovodijotų sukelta problema, vykdant ekspansinę pinigų politiką, plandemijos metu. Tai joks karas, nes dujotiekį susprogdino patys žinome kas, taip pat žinome, kad iš Saudo Arabijos naftos nebenorime pirkti, žaliosios politikos vardan… atomines elektrines uždarome visoje ES… Prancūzijos 🇫🇷 metinė infliacija vasario mėn. siekė – 6.2 proc. (maisto kainų 14.5 proc.). Ispanijoje metiniai valstybės vogimo iš žmonių augimo tempai vasario mėn. pasiekė – 6.1 proc. 🇪🇸.

Kas bus kai žmonių pasitikėjimas valiuta tiesiog dings? Manau, Euras susilauks Zimbabvės dolerio likimo. Ir taip turi būti! Visos (niekuo nepadengtos) valiutos nuvertėja iki jų fundamentalios vertės – nulio! Ypač jei nesilaikoma protingumo kriterijaus, didinant valiutos pasiūlą. Nuotraukoje Zimbabvės doleris, labai daug dolerių ant vieno banknoto…


Patiko? Pasidalinkite!