Patiko? Pasidalinkite!

Po 59 senovės egiptiečių karstų atradimo vienas buvo atidarytas, kad būtų atskleista nepažeista 2600 metų senumo mumija.

Po neįtikėtino 2600 metų senumo karstų atradimo Sakaroje praėjusį mėnesį Egipto turizmo ir antikos ministerija paskelbė, kad archeologai žengė kitą žingsnį ir atidarė vieną iš jų.

Visų nuostabai, nepaprastai gerai išsilaikę mediniai karstai vis dar išsaugojo nepažeistus dažų sluoksnius, o viduje esanti mumija buvo nepažeistos.

Nuotrauka: Egipto turizmo ir antikos ministerija

Pakėlus sarkofago dangtį, kai minia stebėtojų stebėjo laukdama, tyrėjai atskleidė mumiją, suvyniotą į puošnų laidojimo drobę; Praėjus daugiau nei dviem tūkstantmečiams po asmens palaidojimo, audinio užrašai ir spalvingi piešiniai liko nepažeisti!

Remdamiesi išankstine analize, mokslininkai mano, kad senoviniuose karstuose palaikai yra valdžios pareigūnų ir iškilių visuomenės narių.

Be karstų, taip pat buvo aptiktos 28 Ptah-Soker statulos, taip pat viena Nefertumo statula.

„Šiandien atradimas dar ne pabaiga; Manau, kad tai yra didelio atradimo pradžia. Kad ir kas dar būtų, karstai bus eksponuojami netrukus Gizoje atidaromame Didžiajame Egipto muziejuje. Muziejuje bus tūkstančiai artefaktų, įskaitant kai kuriuos iš daugybės radinių, kuriuos pastaraisiais metais iškasė archeologai.

Štai NBC naujienų vaizdo įrašas, kuriame parodytas sarkofago atidarymas ir jo viduje esanti mumija.


Patiko? Pasidalinkite!