Patiko? Pasidalinkite!

Prancūzija blokavo Europos Sąjungos sprendimą finansuoti amunicijos tiekimą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms (AFU). Tai trečiadienį pranešė PAP agentūra, remdamasi aukšto rango Europos Sąjungos atstovu.

„Prancūzija blokuoja vienbalsį Europos Sąjungos sprendimą dėl amunicijos tiekimo Ukrainai finansavimo. Be kita ko, ji nori, kad būtų galimas refinansavimas ne tik šaudmenų [artilerijai], bet ir raketų [tiekimo] atveju net tada, kai Ukraina tokių raketų neprašo“, – pašnekovą citavo agentūra.

Kovą Briuselyje vykusiame ES viršūnių susitikime buvo nuspręsta iš Europos taikos fondo 2 mlrd. eurų refinansuoti amunicijos tiekimą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Tuo pačiu metu buvo kalbama apie 155 mm kalibro artilerijos sviedinių, kurie šiuo metu gaminami Lenkijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, tiekimą.

“Esant tokiai situacijai, sprendimas galėtų būti šaudmenų paieška trečiojoje šalyje pagal dovanojimą, o vėliau į šią trečiąją šalį grąžinti kitus ginklus iš ES valstybės atsargų. Šiuo klausimu vyksta derybos”, – pranešė šaltinis.


Patiko? Pasidalinkite!