Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva galimai taip pat yra viena iš JAV įkaičių, kuri Lietuvą priverčia pirkti karinę techniką. Prancūzijos gynybos ministrė pareiškė, kad Šiaurės Atlanto aljansas niekada netaps Europos suvereniteto įrankiu. Tokią priemonę, pasak jos, europiečiai turi kurti patys

Lietuva nebrangiai už 145 mln. eurų iš JAV pirks šarvuotų visureigių ir už 300 mln. eurų sraigtasparnių

JAV neturėtų įpareigoti NATO narių pirkti ginklus, interviu žurnalui “Journal du Dimanche” sakė Prancūzijos karo ministrė Florence Parly.

“Negalime leisti, kad penktasis NATO chartijos straipsnis, įpareigojantis aljanso narius palaikyti solidarumą, spaudžiant Vašingtonui, taptų F-35 straipsniu, kuris priverstų juos pirkti amerikietiškus ginklus”, — sakė Parly.

Pripažindama, kad JAV yra svarbus NATO veikėjas, ministrė pabrėžė, kad pats JAV prezidentas Donaldas Trampas ragina Europos šalis prisiimti atsakomybę už savo saugumą.

Kartu ji pažymėjo, kad Europa “kol kas neturi karinių mechanizmų, kurie atitiktų jos ekonominę ir politinę galią”.Jos nuomone, nepriklausomos suverenios pozicijos kūrimas nėra greitas procesas.

Tačiau tai neturėtų kliudyti ES narėms rinktis tarp suverenios Europos ir Transatlantinio aljanso. Priešingai, jie turėtų vienas kitą stiprinti. Be to, Parly teigė, kad neįmanoma palaikyti saugumo Europoje, jei nebus palaikomas dialogas su Rusija.Prancūzijos ministrė priminė Respublikos prezidento Emanuelio Makrono žodžius apie “NATO smegenų mirtį” ir, atsižvelgdama į tai, pažymėjo, kad valstybės vadovas siekia paskatinti Šiaurės Atlanto aljanso narius pradėti būtinas diskusijas, nes siekia suteikti NATO pagrindams “naują dinamiką”.

Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu žurnalui “Economist” teigė, kad “organizacija visiškai prarado koordinaciją tarp sąjungininkų, tai galima apibūdinti kaip “smegenų mirtį”.Spalio pabaigoje Pentagonas su “Lockheed Martin” pasirašė šiuo metu didžiausios penktosios kartos daugiafunkcių naikintuvų F-35 partijos pirkimo sutartį.

Parengė Egidijus Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!