Patiko? Pasidalinkite!

Kažkas kartą pasakė: „ Tas, kuris nepažįsta Maiklo Džeksono, turi būt yra atskridęs iš kitos planetos “. Iš tiesų, pop karalius gali būti traktuojamas skirtingai, bet jo nepažinti tiesiog neįmanoma. Vienas iš legendinių ir komerciškai sėkmingiausių dainininkų amžinai bus laikomas muzikos ikona.

Šiek tiek daugiau nei prieš dešimt metų, 2009 m. birželio mėn., Džeksono širdis nustojo plakti, o muzikos pasaulis prarado genialų atlikėją. Vis dėlto Maiklo vardas vis dar pasirodo žiniasklaidoje, daugiausia dėl įvairių skandalų.

Džeksonas kiekvieną savo pasirodymus paversdavo šou pasirodymais, kuriuose įsiminė ne tik ryškūs scenos vaizdai. Bet, tik vienas dalykas niekada nekito.

Koncertų metu pop karalius visada mūvėjo pirštinę, dosniai apipintą krištolais. Gerbėjai ilgą laiką svarstė aksesuarinę įvaizdžio dalį ir nekreipė į tai dėmesio, bet ar tikrai taip?

Dešimtajame dešimtmetyje dainininko gerbėjai buvo šokiruoti, jie buvo tikri, kad jų stabas pradėjo balinti odą. Daugelis pradėjo kaltinti Džeksoną noru tapti baltuoju vyru.

Tačiau dainininko dermatologas išsklaidė gerbėjų baimes, tiesiog Michaelas sirgo reta genetine liga – vitiligo. Vėliau tai buvo patvirtinta skrodimo metu.

Vitiligo arba baltmė – būklė, kai oda, netekusi melanocitų, netenka pigmento. Tai nepavojinga, bet pacientams kelia nerimą. Baltmė pasireiškia aiškias ribas turinčiomis baltomis makulėmis ir įvairaus dydžio ir formos dėmėmis.

Tais metais tik nedaugelis žinojo apie šią ligą, tačiau, net ir šiandien mokslininkai neturi tikslaus atsakymo, kodėl ji pasireiškia. Tik žinoma, kad vitiligo gali būti perduodamas genetinėmis priemonėmis, o pagrindinis jo simptomas yra melanino išnykimas iš odos ląstelių.

Michaelas gerai žinojo apie savo ligą, tačiau būdamas viešas žmogus bandė ją paslėpti. Nes jis nuolat naudojo pagrindinius kremus, kad paslėptų baltas dėmes ant odos. Tačiau liga progresavo tol, kol dainininką padarė nenatūraliai blyškiu.

Be to, be melanino oda tampa labai jautri saulei ir gali lengvai nudegti. Mat Džeksonas dažnai būdavo priverstas vaikščioti aptemptais drabužiais, akiniais ir net su skėčiu.

O kaip su pirštinėmis? Yra prielaida, kad liga pradėjo pasireikšti dainininko dešinėje, todėl jis pradėjo dėvėti pirštinę. Ir vėliau ji tapo neatsiejama įvaizdžio dalimi.

Susijęs vaizdas

Džeksonas turėjo keletą pirštinių, po kurio laiko garsiausios iš jų buvo parduotos aukcione už 350 tūkstančių dolerių. 2015 metais dar viena pirštinė aukcione parduota už 64 tūkst.

Bet kokiu atveju, Džeksono muzika yra tikrai svarbi. Ji liks su mumis šimtmečius, kai visa kita jau bus pamiršta , galbūt jo veidas dings iš atminties.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!