Patiko? Pasidalinkite!

Faktinio Lietuvos vadovo, TS-LGBT patriarcho Vytauto Landsbergio įprezidentinimo klausimas jau daugelį metų neduoda ramybės neabejingiems Lietuvos piliečiams.

Pasak buvusios žaliojo valstiečio, vėliau liberalo Viktoro Pranckiečio „yra neteisinga iki šiol nepripažinti to, ką žmonės puikiai supranta, kad profesorius V. Landsbergis buvo šalies vadovas“.

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, buvęs žaliasis valstietis Vytautas Bakas taip pat neabejoja, kad prezidento titulas buvusiam Aukščiausiojo Sovieto vadovui V. Landsbergiui privalo būti suteiktas.

„Pritarčiau šiam siūlymui. Esame įstrigę istorijoje, tad laikas pripažinti faktus, tikrovę ir susitelkti ties didžiausiais šios kartos iššūkiais. Reikia užbaigti dirbtinį, tuščią žmonių priešinimą. Turime eiti pirmyn“, – visuomeniniuose tinkluose yra informavęs V. Bakas.

Tačiau įvairių politikų bandymai išjudinti šią problemą iš mirties taško ir pagaliau įprezidentinti profesorių, sėkme niekada nepasižymėjo.

Be to, kietą pagalį į V. Landsbergio įprezidentinimo mechanizmą yra įbedęs Konstitucinis teismas su 2002 m. sprendimu.

O ir pats V. Landsbergis galiausiai nusivylęs, kad nuolatos stringa jo įprezidentinimo klausimas, ragino atidėti tą įprezidentinimą iki tol, kol užaugs kitokia karta, kuriai nekils abejonių dėl jo įprezidentinimo – t.y. po šimto metų.

„Atidėkime tą „prezidentinį“ klausimą šimtui metų, kol užaugs kitokia karta; regisi, kad Mozės numatytųjų keturiasdešimties šįkart gali ir nepakakti…“, –  visuomeniniuose tinkluose rašė profesorius.

Norėdamas gero, dar didesnę žalą V. Landsbergio įprezidentinimui padarė artimiausias profesoriaus bendražygis Emanuelis Zingeris, šiemet iniciavęs Seime rezoliuciją „Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio“.

Rezoliucijos projekto tekste buvo Aukščiausiojo Sovieto, vėliau pervadinto į Atkuriamąjį Seimą, V. Landsbergio – kaip valstybės vadovo – statuso faktinis įteisinimas, t.y. įprezidentinimas.

Tačiau po visų Seimo narių atliktų korektūrų, iš įprezidentinimo nieko neliko ir V. Landsbergis tebuvo įvardintas ne visos valstybės, o tik Aukščiausiojo Sovieto vadovu ir aukščiausiu Lietuvos Respublikos pareigūnu.

Kyla klausimas – ar teisinga būtų dar laukti 100 metų, o ne pabandyti padaryti viską, kad V. Landsbergis būtų įprezidentas kuo greičiau?

Prašosi atsakymas – ne, laukti dar 100 metų būtų neteisinga.

Todėl ekspertai.eu parengė apklausą, kurioje reikėtų atsakyti į vieną klausimą.

Jei apklausos metu paaiškės žmonių noras, kad V. Landsbergis būtų kuo greičiau įprezidentintas ir atstatytas istorinis teisingumas, bus žengti tolesni žingsniai – kreipimasis į dabartinį prezidentą Gitaną Nausėda.

Valstybės lyderio būtų prašoma, kaip įmanoma labiau paspartinti V. Landsbergio įprezidentinimo klausimą. Taip pat bus paskelbta peticija ir surengtas piketas prie Seimo.

O dabar kviečiame aktyviai dalyvauti apklausoje (PRIVALOMAS BALSAVIMAS – SPAUSTI ČIA)

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!