Patiko? Pasidalinkite!

Kovo 10 dieną ministras Gabrielius Landsbergis, su darbo vizitu lankydamasis Taline, susitiko su Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skiriama COVID-19 pandemijos suvaldymo abejose šalyse klausimams, ypač padėčiai Estijoje, kurioje sergamumo rodikliai itin aukšti.

„Lietuva yra pasirengusi suteikti Estijai tokią pagalbą, kokios jai šiuo metu labiausiai reikia, kovojant su suaktyvėjusia koronaviruso pandemija“, – sakė G. Landsbergis.

Abiejų šalių ministrai taip pat aptarė aktualiausius dvišalio, regioninio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus: bendrų energetikos ir transporto infrastruktūros projektų eigą, Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai 2021 metais prioritetus, branduolinės saugos, Rytų partnerystės, regioninio saugumo ir gynybos, Europos žaliojo kurso ir klimato kaitos, kitus ES ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Kalbėdamas apie branduolinę saugą, ministras G. Landsbergis pabrėžė būtinumą bendromis pastangomis užtikrinti nesaugios Astravo AE elektros energijos, kuri, anot Lietuvos ekspertų, pasiekia Baltijos šalių rinkas, nepirkimą.

Lietuvos diplomatijos vadovas Taline taip pat dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime. Tai pirmasis ministro G. Landsbergio vizitas į Estiją, jam pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas.

URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!