Patiko? Pasidalinkite!

Miškų naikinimas daugumoje Rusijos regionų tęsiasi grynai archajiškais, barbariškais metodais, sakė prezidentas. Pasak jo, miškas yra natūralus Rusijos paveldas

“Aš nuo 2022 m. sausio 1 d. nurodau visiškai uždrausti eksportuoti iš Rusijos neperdirbtą (rąstus) spygliuočių ir lapuočių medieną.” V. Putinas pažymėjo, kad būtina dar aktyviau naudoti skaitmenines technologijas – paleisti miškų komplekso federalinę informacinę sistemą, įskaitant elektroninį valstybinį miškų registrą pagal visiems regionams bendras taisykles.

Prezidentas taip pat sakė, kad daugumoje Rusijos regionų miškų kirtimai tęsiami archajiškais, barbariškais metodais, o miškų ūkio komplekse tebėra daug opių sisteminių problemų.

“Nuo 2021 metų turi pradėti veikti vieninga sistema su medienos kirtimo ir pardavimo sandorių apskaitą. Kartu su tuo siūlau įsteigti teisinę instituciją miškų plotų administraciniam tikrinimui. Čia turėtų būti plačiai naudojami pažangūs, modernūs nuotolinio stebėjimo metodai, nepilotuojami orlaiviai “, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad medienos eksporto problemos yra susijusios su vagystėmis ir sukčiavimu parduodant medieną. Turime reformuoti miškų tvarkymo ir miškų kontrolės sistemą. Regionuose prezidentas pasiūlė įvesti vyriausiojo federalinės miškų inspektoriaus pareigas.

Putinas pažymėjo, kad „ilgą laiką norėjo“ aptarti padėtį Rusijos miškų komplekse, kuris yra gamtos paveldas, turintis ir pasaulinę aplinkosauginę reikšmę, nes penktadalis visų planetos miškų yra Rusijos Federacijoje.

TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!