Patiko? Pasidalinkite!

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antradienį šarvuotu traukiniu atvažiavo į Rusiją. Traukinys iš Šiaurės Korėjos įvažiavo į Primorės kraštą, sakoma pranešime. Paskelbtose nuotraukose matyti tamsiai žali vagonai, traukiami „Rusijos geležinkelių“ lokomotyvo.

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitiko pokalbiui Vostočnyj kosmodrome Rusijos Rytuose.

„Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos lyderis rodo didelį susidomėjimą raketų technologijomis ir planuodamas plėsti savo buvimą kosmose“, – sakė V. Putinas. Žurnalistų paklaustas, ar susitikime bus kalbama ir apie karinį bendradarbiavimą, Rusijos prezidentas teigė: „Kalbėsime visomis temomis, neskubėdami. Turime užtektinai laiko“.

Prieš tai naujienų agentūros pranešė, kad abiejų šalių vadovai kalbės apie „prekybinius santykius“ ir „tarptautinius reikalus“. Pasak Vašingtono, per Kim Jong Uno ir V. Putino pokalbius gali būti susitarta dėl ginklų tiekimo iš Šiaurės Korėjos Rusijos karui Ukrainoje.

„Džiaugiuosi, jus matydamas“, – sakė V. Putinas trečiadienį susitikęs su Kim Jong Unu ir ilgai spausdamas jam ranką. Šiaurės Korėjos lyderis padėkojo prezidentui už kvietimą ir šiltą priėmimą. Šalių vadovai kosmodrome apžiūrėjo raketų paleidimo rampą ir susipažino su „Angara“ tipo nešančiosios raketos montavimu.

Šiaurės Korėjos lyderis susitikime pažadėjo Rusijai paramą jos kovoje su Vakarais. Abi šalys kartu kovos su imperializmu, sakė jis. „Rusija pakilo į šventą kovą, kad nuo hegemoninių jėgų apgintų savo suverenumą ir saugumą, – kalbėjo Kim Jong Unas. – Mes visad remsime prezidento V. Putino ir Rusijos vadovybės sprendimus. Ir mes eisime išvien kovoje su imperializmu“.

Pasak karo apžvalgininkų, tai, kad V. Putino ir Kim Čen Uno susitikime gali būti kalbama apie ginklų tiekimą Rusijai, byloja Šiaurės Korėjos vadovą lydinti delegacija. Jai priklauso aukšti kariuomenės ir ginklų pramonės atstovai. Manoma kad Pchenjanas kovai prieš Vakarus, gali tiekti artilerijos amunicijos ir prieštankinių raketų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!