Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos bendrovės „Inter RAO” eksporto pajamos išaugo dvigubai ir sudarė 24,3 milijardo rublių. Bendrovė „Inter RAO” padidino savo pajamas dėl eksporto į Lietuvą ir Suomiją apimties, praneša RIA Novosti.

Pajamos iš elektros energijos eksporto išaugo dvigubai ― iki 24,3 milijardo rublių (34 mln. eur.).

Bendrovės atstovai pažymėjo, kad tokius pokyčius lemia padidėjęs rublio ekvivalentas pardavimo kainai dėl kainų kilimo „Nord Pool” elektros biržoje, euro keitimo kursas pirmąjį metų ketvirtį ir padidėjusios eksporto apimtys į Lietuvą ir Suomiją.

Pačios eksporto apimtys padidėjo 34,2 proc.Pirmąjį 2019 metų pusmetį tiekimai į Suomiją, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 29,8 proc., iki 3,9 mlrd. kilovatvalandžių, o į Lietuvą ― 97 proc., iki 2,99 mlrd. kilovatvalandžių.

Pajamos iš prekių, gaminių, darbų, paslaugų pardavimo padidėjo 44,7 proc. per metus ir sudarė 28,864 mlrd. rublių. Pardavimų pelnas padidėjo 4,1 karto iki 5,54 milijardo rublių.

Išėjimas iš BRELL

Baltijos šalys nori pasitraukti iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Jos ketina sinchronizuoti savo šalių energetines sistemas su Europos šalimis per du energijos tinklus Lenkijoje.

Daugelis ekspertų mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šaliai energija bus tiekiama tik iš Lenkijos per „NordBalt” elektros jungtį, kurios darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizacija gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

Priėmus sprendimą pasitraukti iš BRELL, Baltijos šalys atsidūrė energetinėje priklausomybėje nuo Skandinavijos šalių, o alternatyvūs energijos šaltiniai jiems tapo brangesniu sprendimu nei rusiškas kuras.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!