Patiko? Pasidalinkite!

Rusija ir Kinija, vykstant jų vadovų susitikimui, sutarė tarpusavio sandėriuose daugau nebenaudoti JAV dolerio, o atsiskaitinėti tik juaniais ir rubliais.

Rusijos valstybinė kompanija ROSATOM ir Kinijos nacionalinė branduolinė korporacija (CNNC) pasirašė sutartį, pagal kurią Rusija šiaurės rytų Kinijoje statys Sudabao (Xudabao) atominės elektrinės trečiąjį ir ketvirtąjį blokus. Jų statyba prasidės atitinkamai 2021 m. spalį ir 2022 m. rugpjūtį. Sutarties vertė doleriais siekia 1,7 mlrd.

Taip pat Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RDIF), Kinijos kompanija ALIBABA ir Rusijos kompanija MAIL.RU GROUP sutarė investuoti 382 mln. dolerių į bendrą elektroninės erdvės projektą. Iš šios sumos 100 mln. dolerių sumokės ALIBABA, kitas lėšas skirs Rusija.

RDIF taip pat pasirašė sutartį su Kinijos investicijų korporacija (CIC) dėl bendro mokslinių inovacijų fondo steigimu. Sutarties vertė siekia milijardą dolerių.

Rusija taip pat nusprendė išmesti JAV iš dujų rinkos Kinijoje ir tapti jos monopoliste pirmojoje pasaulio ekonomikoje. Kinija siunčia JAV suskystintąsias dujas atgabenusius laivus namo ir sutinka, kad Rusijos dujų kompanija NOVATEK padidintų dujų tiekimą Kinijai.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!