Patiko? Pasidalinkite!

Rusija ir Kinija sukūrė ginklus, kurie gali sunaikinti JAV palydovus, sakė JAV kosmoso pajėgų vadas generolas majoras Džonas Raimondas.

Raimondas kovo pradžioje jau nurodė panašų vertinimą: tada jis „New York Times” teigė, kad Rusijos ir Kinijos galimybės kosminėje erdvėje kelia susirūpinimą JAV. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad abi šalys turi daug skirtingų galios lygių lazerių sistemų, tinkamų sunaikinti ar sugadinti palydovus iš žemės arba juos išjungti. Šiuo atžvilgiu Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad JAV baimė dėl Rusijos veiklos kosmose yra nepagrįsta, nes Rusija yra taiki šalis.

„Kosmosas yra karo sritis, kaip ir oras, žemė ir jūra, ir tai iš tikrųjų įvyko per pastaruosius kelerius metus, kai tiek Kinija, kuri yra nuolatinė mūsų grėsmė, tiek Rusija sukūrė ginklus, kurie gali arba išjungti mūsų palydovus, arba sunaikinti juos iš žemės, iš kosmoso, arba virtualioje erdvėje”, — interviu „Washington Post” sakė Raimondas.

Tuo pačiu metu, pasak jo, JAV tikslas yra „neįsivelti į konfliktą, kuris prasideda kosmose arba plečiasi iki jo”. Todėl JAV turi „užkirsti kelią” tokiai įvykių plėtrai, o kosmoso sektorius „turi būti saugus visiems”.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!