Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas pažymėjo, kad Rusija neketina kovoti su niekuo, priešingai, ji yra atvira bendradarbiavimui kovoje su pandemija, o Šimonytės pasisakymus pavadino kliedesiais

Lietuvos premjerės Ingridos Šimonytės žodžiai apie “Sputnik V” kaip apie hibridinį ginklą nesutampa su ES diplomato Žozepo Borelio pareiškimais, jie rodo susierzinimą ir pavydą, naujienų agentūrai RIA Novosti sakė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis.

Anksčiau Šimonytė savo socialiniame tinkle Twitter koronaviruso vakciną “Sputnik V” pavadino “hibridiniu ginklu”, kurį Rusijos valdžia naudojo įtakai paskleisti pasaulyje. Taip pat ministrė pirmininkė pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas “nenori naudoti vakcinos Rusijos gyventojų gydymui”.

“Rusofobinis kliedesys, kuriame akivaizdus susierzinimas ir pavydas. Lietuvos premjerės pareiškimai atvirai nesuderinami su Europos diplomatijos vadovo Borelio pareiškimais. Matyt, viskas Vilnių pasiekia labai pavėluotai”, — sakė jis.

Komiteto vadovas pažymėjo, kad Rusija neketina kovoti su niekuo, priešingai, ji yra atvira bendradarbiavimui kovoje su pandemija.

“Mūsų šalyje vyksta masinė vakcinacija. Teiginiai, kad prezidentas nenori naudoti “Sputnik V” gyventojų gydymui, yra visiška nesąmonė”, — pridūrė jis.

Lietuvos ambasada “Twitter’yje” pažymėjo, kad nepaisant klaidingos informacijos bangos ir panašių išankstinių pareiškimų visais vakcinos kūrimo ir naudojimo etapais, tarptautiniu mastu pripažinti “Sputnik V” rodikliai viską pasako.

“Svarbiausia tai, kad Rusijoje jau vyksta masinė vakcinacija. O Lietuvoje?” — rašoma pranešime.

Anksčiau Borelis išreiškė viltį, kad ES galės patvirtinti Rusijos “Sputnik V” vakciną.

“Sputnik V” vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos vaistas. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija jį užregistravo 2020 m. rugpjūčio viduryje. Vakcina buvo sukurta Gamalėjaus centre ir yra paremta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

Bloomberg” rašoma, kad šalys rikiuojasi į eilę dėl „Sputnik V“ tiekimo, kai šią savaitę medicinos žurnale „The Lancet“ paskelbti rezultatai parodė, kad Rusijos vakcina apsaugo nuo mirtino viruso, efektyviau nei konkurentų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!