Patiko? Pasidalinkite!

“Vakarai Ukrainos pagalba buvo suplanavę parklupdyti Rusiją, bet, kaip matome, to padaryti nepavyko ir nepavyks”, – pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. “Dabartinė padėtis Rusijos ekonomikoje yra geresnė, nei buvo prognozuota, ir tai suteikia vilčių įvykdyti visus užsibrėžtus uždavinius”, – susitikime su premjeru Michailu Mišustinu pridūrė Putinas.

Komentuodamas premjero žodžius, kad visi socialiniai įsipareigojimai piliečiams ir toliau bus vykdomi, V. Putinas pabrėžė: „Tai labai svarbu. Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad mūsų rezultatai, bent jau kol kas, yra geresni, nei tikėtasi anksčiau. Geresni nei prognozuota. Tai suteikia vilties, kad visos užduotys, bent jau tokios, kokios buvo iškeltos, bus įgyvendintos“, – pridūrė jis.

Mišustinas pranešė V. Putinui apie makroekonominius ir kitus rodiklius, įskaitant bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozes. Jis pažymėjo, kad Rusijos ekonomika užtikrintai atsigauna, „nepaisant sankcijų ir visų šaliai keliamų kliūčių“. Per 5 šių metų mėnesius šalies BVP augo 0,6 proc.,  palyginant su pernai geguže – 5,4 proc.

Atsakydamas V. Putinas pažymėjo, kad TVF prognozavo Rusijos BVP augimą 0,7 proc. „O mūsų ekspertai ir Ekonominės plėtros ministerija kalbėjo apie 1,5% – 1,9% [augimą]“, – pridūrė prezidentas. „Kol kas oficialus įvertinimas yra mažesnis, bet rugpjūtį mes patikslinsime oficialią statistiką. Pagal mūsų matomus parametrus turėtų būti daugiau nei 2 proc.“, – aiškino Mišustinas. 

Lietuvos realusis BVP pokytis 2023 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2022 m. ketvirtuoju ketvirčiu, buvo neigiamas ir sudarė minus 3 proc.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!