Patiko? Pasidalinkite!

Sandros Latotinaitės naujienos! Panašu, kad ponia, kuri vadino Vlantanos biznį “šiuolaikine vergija” galutinai pakeitė “religiją”. Žemiau – tekstas laiško, kuris buvo atsiųstas masiškai atleidžiamiems Vlantana darbuotojams (iš jų atlyginimo išskaičiuojami pinigai už keliones į Norvegiją, apgyvendinimas, nes ponia Sandra dabar už “vergiją”, o ne prieš)

Lietuvos akcininkų verslo įmonė ir jos lietuvė advokatė valdybos narė su atleidžiamaisiais bendrauja NORVEGIŠKAI (beje, po Naujų skelbsiu, kaip Norvegijoje elgiasi kiti lietuviški vežėjai. Turbūt nujaučiate, kad… panašiai, bet detalės – stulbina ).

Apie iliustracijas: įdėjau nuotrauką su Nausėda ir investuotojų forumo vadovu, advokatų kontoros Ellex savininku Valiūnu jo privačios galerijos atidaryme tiems, kurie dar turi iliuzijų, kas čia veikia.

Rūta Janutienė nuotrauka.

Mano supratimu, Latotinaitę pereiti frontą įtikino būtent pono Valiūno kontoroje. Dabar skaitykite. Ponios Sandros laiškas lietuviams vairuotojams:

Latotinaitė Sandra.PNG
Sandra Latotinaitė

Laba diena,
Patvirtinu, kad Jusu reikalavimai gauti.

Informuoju Jus, kad Vlantana Norge AS yra Norvegijoje isteigta imone, o Jusu darbinius santykius reguliuoja Norvegijos teise. Be to, Jusu darbo vieta yra Norvegijoje, todel Jusu darbiniam santykiam taikytina Norvegijos teise, o visi formalumai tvarkytini valstybine kalba, ne Jusu minima “imones vidine kalba”. Lietuviu kalba dokumentai tvarkytini salyje, kurioje valstybine kalba yra lietuviu, o tai yra Lietuva.

Norvegijos darbo kodeksas numato eile teisiu bei prievoliu abiem salim: tiek darbbaviui, tiek darbuotojui. Darbuotojo atleidimo atveju, numatyta eile formalumu, kuriuos darbdavys privalo uztikrinti. Jie tvarkytini norvegu kalba, nes tai – kaip, jau mineta, Norvegijos valstybine kalba. Dokumentacija norvegu kalba reikalinga visu pirma Jums kreipiantis, jei prireiks, i NAV del dienpiniginiu, i kreditoriniu isipareigojimu isieskojimo instancijas ir pan.

Norvegijos darbo kodekse nera numatyta darbuotoju teise gauti dokumentacija is darbdavio jo gimtaja kalba, todel Jusu teises pazeistos nera. Kita vertus, darbuotojas, nemokedamas valstybines kalbos, turi teise nusisamdyti verteja. Nepaisant to, kad Vlantana Norge AS neprivalo Jums teikti jokiu dokumentu kitos salies, nei Norvegijos, valstybine kalba, imone savo gera valia darbuotojam yra paruosusi dokumentu teksto isaiskinima. Jei Jusu tai netenkina, kaip jau minejau, turite teise samdytis verteja.

Susitikimo metu, kiek man zinoma, nepranesete imonei, kokia konkreciai dokumentacija/informacija Jums reikalinga. Jokiu klausimu del to, kaip buvo atlikti perskaiciavimai, nekelete. Jokiu klausimu tel tekstu turinio nekelete. Pasirasete visus dokumentus laisva valia, niekas neverte to daryti. Fizines ir psichines priespaudos laikai senai praeje, tad naturalu manyti, jog suauges, turbut ne pirma desimtmeti skaiciuojantis zmogus pasiraso dokumentus zinodamas ir suprasdamas turinio esme.

Imone nei is vieno zmogaus nereikalavo dengti jokiu skolu ir to neketina daryti. Susitikimo metu visi vairuotojai gavo informacija apie imones darbuotoju atlikta perskaiciavima bei jo rezultata. Siuo atveju taipogi buvo pazadeta, kad bus atliktas pakartotinis perskaiciavimas.

Jeigu Jus manote, kad kazkur yra isivelusi klaida Jusu atveju, imone atliks pakartotini perskaiciavima. Jums taip pat bus isduota dokumentacija, kurios prasote. Skaiciavimus galesite atlikti ir pats. Maloniai prasau kantrybes, nes sventiniu laikotarpiu imones darbuotojai atostogaus, o as be ju pagalbos prieigos prie visos Jums reikalingos dokumentacijos neturiu.

Rūta Janutienė


Patiko? Pasidalinkite!