Patiko? Pasidalinkite!

Saulius Skvernelis mano, kad Baltarusijoje turi įvykti nauji prezidento rinkimai. Jis ragina Baltarusiją suorganizuoti skaidrius, laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai

Vakar Estijoje, Tartu, kalbėjausi su kolegomis – Estijos premjeru Jüri Ratu ir Latvijos ministru pirmininku Krišjaniu Kariniu.

Požiūris į įvykius Baltarusijoje identiškas: prezidento rinkimai ten nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi.

Baltarusijos valdžios institucijos privalo nutraukti (regis, tą pagaliau padarė) ir ateityje susilaikyti nuo smurto prieš taikius protestų dalyvius, paleisti visus politinius kalinius ir tuos, kurie buvo sulaikyti protestų metu.

Svarbiausia – mes raginame Baltarusiją suorganizuoti skaidrius, laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai.

ES savo ruožtu raginame rasti galimybių įvesti ribojančias priemones pareigūnams, atsakingiems už smurtą, taip pat nebaudžiant Baltarusijos žmonių už jų vadovybės veiksmus.

ES taip pat turi rasti konkrečių ir veiksmingų būdų bei priemonių, kurios realiai padėtų Baltarusijos žmonėms, siekiantiems atviros ir laisvos visuomenės, – teigia Saulius Skvernelis.

Kitokia nuomonė apie Baltarusijoje keliamas riaušes ir įvykusius rinkimus:

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!