Patiko? Pasidalinkite!

Seimas lapkričio 2-ąją, Vėlines, paskelbė nedarbo diena, praneša Seimo spaudos tarnyba

Lapkričio 2-oji — Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena — bus įtraukta į švenčių sąrašą ir taps nedarbo diena. Atitinkamas Darbo kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-4833(2) Seimas priėmė 2019.08.20.

Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 57 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 24 parlamentarai. Pataisos įsigalios 2020 metais.

„2006 metais Lietuva ratifikavo UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo konvenciją, pagal kurią būtent Vėlinės turėtų susilaukti išskirtinio statuso — kaip ypatingu savitumu ir gyvybingumu pasižyminti mirusiųjų pagerbimo tradicinė šventė.

Mūsų valstybė yra atsakinga už jos išsaugojimą, todėl turėtų sudaryti sąlygas žmonėms puoselėti senąsias šventės tradicijas. Vėlines į nedarbo dienų sąrašą siūlė įtraukti ir Etninės kultūros globos taryba“, — pažymi pasiūlymo iniciatoriai.

Šiuo metu lapkričio 1-oji — Visų šventųjų diena — yra nedarbo diena. Lietuvoje iš viso yra paskelbta 13 valstybinių švenčių, dalis jų švenčiamos sekmadieniais. Mirusiųjų atminimo diena laisvadieniu taps nuo 2020 metų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!