Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiama sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, išreiškimą.
Įstatyme įtvirtinta tokia paciento sutikimo formuluotė: laikoma, kad savanoriškai į sveikatos priežiūros įstaigą ar kitą sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančią skiepijimo vietą skiepytis nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad jis būtų paskiepytas, jeigu sveikatos priežiūros įstaiga arba asmenys, atsakingi už kitos sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančios skiepijimo vietos įrengimą, yra užtikrinę, kad visa būtina informacija pacientui būtų suteikta (prieinama) jo buvimo ar lankymosi šioje įstaigoje arba kitoje sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančioje skiepijimo vietoje metu, o šios įstaigos darbuotojai arba asmenys, dirbantys kitoje sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančioje skiepijimo vietoje, atsakytų į visus paciento klausimus, susijusius su šia informacija.
Būtina informacija bus laikoma informacija apie skiepijimo nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, esmę, pobūdį, tikslus, žinomas ir galimas komplikacijas (nepageidaujamus padarinius), kitas aplinkybes, kurios gali turėti įtakos paciento apsisprendimui sutikti arba atsisakyti skiepijimo, taip pat galimi padariniai atsisakius. Tokios informacijos teikimo tvarką nustato sveikatos apsaugos ministras.
Tokios informacijos teikimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.
Pataisos priimtos už balsavus 113, prieš buvus ir susilaikius po 4 Seimo narius.
Nustatyta, kad pakeitimai įsigalios gegužės 1 d.
LRS inf.
O kaip bus traktuojama , kai į punktą atveš karo policajai?
SEIMAS tai Didingos Runkelių ir Avinų ATSTOVAS, kuris išreiškia jų VALIĄ. Ką išrinko sau tą ir turi. 30 metų jau dulkina tą tautą ir ji patenkinta. Ko dar kas nori?
Faktiškai “gerovės kūrėjai“ įteisino runkelių, atėjusių į gydimo įstaigą tik konsultacijai, vakcinaciją.
Nekliedėk. Kol nepadėjai parašo, tol nieko nebus. Iš esmės tai biurokratinė procedūra, kuri paciento akimis žiūrint niekaip nepasikeis. Ir anksčiau būdavo, kai ateini kokiai nors procedūrai, pakiša popieriuką, kurį reikia pasirašyti, pasirašai ir eini toliau.
Tai tu nekliedėk. Dabar nereikės pasirašyti jokio popieriuko. Atėjimas į gydimo įstaigą galės būti traktuojamas, kaip “davė suprasti, kad sutinka būti vakcinuojamas”.
Ką tu čia kliedi? Kur taip parašyta? Supaprastino tik biurokratinę procedūrą, bet parašą reikės padėti vis tiek.
Procedūros supaprastinimas yra tame, kad dabar nereikės pasirašyti jokio popieriuko. Atėjimas į gydimo įstaigą ant kurios įėjimo kabės užrašas „VAKCINAVIMO PUNKTAS“ galės būti traktuojamas, kaip „buvo tinkamai informuotas, kad eina į VAKCINAVIMO PUNKTĄ ir tokiu būdu davė suprasti, kad sutinka būti vakcinuojamas“.
Dar kartą klausiu, kur parašyta, kad nereikės dėti parašo? Alio? O Vardo ir pavardės irgi nereikės pasakyti ar dokumento parodyti? Iš kitos pusės, jei pats atėjai kaip baranas skiepytis, tai tau ir skatertju doroga.
Laba diena,
Atsakydami į Jūsų 2021-04-07 elektroninį laišką informuojame, kad Jūs į vakcinavimo sąrašus įtrauktas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro 2020-12-23 įsakymu Nr. V-3006, kuriuo nustatytos skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinės asmenų, turinčių teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis, grupės , 1.14 papunkčio bei Sveikatos apsaugos ministro 2020-12-23 įsakymu Nr. V-2997 patvirtinto Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašo 8 papunkčio, 19 papunkčio pagrindu. Asmenys, atitinkantys teisės aktų nustatytus kriterijus, įgyja teisę nustatyta tvarka vakcinuotis biudžeto lėšomis, o tokios teisės suteikimas negali būti vertinamas, kaip priverstinis vakcinavimas.
Pacientų teisės ir pareigos Lietuvoje įtvirtinamos tiek Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, tiek ir kituose įstatymuose ir poįstatyminiuose teisės aktuose.
Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo II skyrius išsamiai reglamentuoja pacientų teises ir pareigas. Šio įstatymo 14 straipsnio 1 dalis numato, jog pacientui nuo 16 metų sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tik su jo sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo. Pacientai turi teisę atsisakyti vakcinavimo arba keisti paskirtą vakciną jam priimtinesne.
Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą teisinį reguliavimą, jūs turite teisę rinktis ir spręsti ar pageidaujate skiepytis ar ne, bei naudotis kitomis pacientui suteikiamomis teisės aktuose nustatytomis teisėmis.
Pagarbiai,
Simona Dervinskaitė
Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė