Patiko? Pasidalinkite!

Neperleidžiami mėnesiai tėčiams, du tokie pat mamoms ir aštuoni mėnesiai, kuriuos gali rinktis arba tėtis, arba mama – tokį vaiko priežiūros atostogų modelį pristatys Lietuvoje.

Rugsėjo 17 d., pirmadienį, 11 val. Seime, Konstitucijos salėje (I rūmai), vyks tarptautinė konferencija „Neperleidžiamas tėvystės laikotarpis: ar Lietuva pasiruošusi pritaikyti Švedijos patirtį?“ Konferenciją organizuoja Seimo narės Monika Navickienė ir Rūta Miliūtė kartu su Švedijos Karalystės ambasada.

Renginio metu Švedijos patirtį pristatys Švedijos ambasadorė Lietuvoje Marija Kristina Lundkvist (Maria Christina Lundqvist) bei šeimos ir lyčių lygybės ekspertas, Linčiopingo (Linköping) universiteto prorektorius Robertas Klintas (Robert Klinth).

Apie Lietuvos galimybes pasinaudoti Švedijos patirtimi ir įgyvendinti Europos Sąjungos siūlymus šioje srityje kalbės socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Europos lyčių lygybės instituto vyresnioji analitikė dr. Jolanta Reingardė pateiks statistinius duomenis apie lyčių lygybės ir tėvų įsitraukimo į vaikų auginimą padėtį. Įžvalgas apie tai, kokios priemonės galėtų paskatinti tėvus labiau įsitraukti,  pristatys viena iš asociacijos „Lyderė“ steigėjų Dovilė Burgienė, o savo asmenine patirtimi pasidalins „Lithuania Tribune“ vyr. redaktorius Ruslanas Iržikevičius.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!