Patiko? Pasidalinkite!

Šiauliuose rengiamasi eilinėms nesąmonėms. Mat mūsų nakvynės namus nuo 2021 metų sausio rengiamasi atiduoti kariūnų reikmėms, o kur iškelti benamius – kol kas neaišku. Jau prasidėjo kvailiausi siūlymai, tačiau mieste niekas nenori tokios kaimynystės. Iš tikrųjų: kas panorės apie savo namus ar šiukšlių dėžes ištisą dieną slampinėjančius „humanoidus“? Todėl visi be išimties jų ir kratosi.

Kažkada nakvynė buvo suteikiama Dubijos gatvės požeminėje slėptuvėse. Tik kam prireikė ją iš ten iškelti? Įtariu, šią slėptuvę aptarnavusiems iki gyvo kaulo įgriso lakstymas paskui kiekvieną naujai atneštą gyvį su skardine „Dichlofoso“ ar daužyti muses pliauške.

Štai ir dabar prigalvojama įvairiausių variantų, kur dabar tuos „prževalskius“ vėl nukišti. Nepagalvojama tik viena: tai jie patys prisiėmė teisę elgtis kitomis nei paprasti žmonės sau prisiimtomis taisyklėmis. Aišku, kad jiems reikalingas prieglobstis, ypač žiemą.

Tik juos reikia nudėti į tokią vietą,. kurios radijo bangos nepasiekia. Pavyzdžiui, už 29 maršruto autobuso apsisukimo vietos – iškart už miesto geležinkelio ribos. Aišku, tada čia tektų pastatyti laikiną barako tipo namą, tačiau jis kainuotų daug mažiau, nei mieste renovuojamų namų išlaidos. O žinant tų piliečių transmobilumą, kaip pasakytų kiekvienas matininkas (tame tarpe ir aš), – penki kilometrai šuniui ne vingis.

Tad baikite betiksliai svarstę miestiečiams iš anksto nepriimtinus variantus, ponai. Verčiau pagalvokite mano pasiūlytą variantą.

Ir dar. Nereikėtų į viešas įstaigas ar transporto priemones įsileisti nuo nesimaudymo visai peršvinkusius tipažus. Tokie su savimi privalėtų nešiotis maudynių kortą su kas savaitę  įrašomomis atžymomis apie asmens sanitarijos stovį. Juk nemokamai išsimaudyti galima Šiaulių socialinių paslaugų centre, adresu Stoties gatvė 9 C.

Sukontroliuokime savo „valkataujantį fondą“, ir nebereiks kaskart grįžti prie šitos temos.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!