Patiko? Pasidalinkite!

Antradienį Seime opozicijos atstovai ėmė reikalauti premjerės Ingridos Šimonytės atsakyti, ar Vyriausybė planuoja įvesti karantiną, kuo sukėlė jos griežtą reakciją.

Posėdžio metu „valstiečių” atstovas, Seimo narys Dainius Gaižauskas pabrėžė manantis, kad Vyriausybė šiuo metu ruošiasi įvesti karantiną.

„Premjerė pasakė, kad greičiausiai ruošiamasi karantinui. Žmonės nuolat klausia, ar tikrai bus karantinas. Premejerė atsistojo ir tai pakartojo. Tada reikia informuoti visuomenę, paprašykite šiandien pasisakymams laiko ir prisistatykite, ką jūs planuojate. Nemosikuokite rankomis”, – į premjerė kreipėsi Gaižauskas.

„Prašome stoti į tribūną ir atsiskaityti Seimui”, – premjerę prie Seimo tribūnos kvietė opozicijos atstovas.

Savo ruožtu premjerė atrėžė, kad yra vykdomosios valdžios atstovė, bet ne „mergaitė pagal iškvietimą“.

„Aš esu vykdomosios valdžios atstovė, bet aš nesu mergaitė pagal iškvietimą”, – rėžė Šimonytė.

Kartu ji pažymėjo, kad karantinas bus paskelbtas, jei reanimacijos bus perpildytos.

„Šitas skaičius paskelbtas rudenį, tai yra 240. Šiuo metu yra užimta 90 reanimacijos lovų, bet dėti jums savo galvos nukirsti, nors jūs tą turbūt profesionaliai galėtumėte padaryti, kad tai neatsitiks per artimiausią mėnesį, negaliu. Todėl turiu būti apsirūpinusi tais įrankiais, kurių gali reikėti Vyriausybei, jei reikėtų šitą sprendimą priimti”, – į opoziciją kreipėsi Šimonytė.

Naujausiais duomenimis, 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 1 182,4 atvejo. Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinta 2 680 koronaviruso atvejų, dėl COVID-19 ligos į stacionarą pateko 115 pacientų.

Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 547 tūkst. žmonių, mirė per 7,5 tūkst.

Skelbiama, kad „omicron” koronaviruso atmaina, kuri yra kelis kartus užkrečiamesnė nei „delta”, tapo dominuojančia paderme Lietuvoje.

Anksčiau pranešta, kad valdžia svarsto galimybę įvesti karantiną, jei užimtų COVID lovų skaičius intensyviosios terapijos skyriuose pasieks 240.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!