Patiko? Pasidalinkite!

“Lenkija nebetiekia ginklų Ukrainai, nes jai pačiai jų reikia”, – Bloomberg cituoja šalies ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio pareiškimą. Jis taip pat atkreipė dėmesį į Varšuvos ir Kijevo santykių atšalimą ginče dėl grūdų.

Lenkija pareiškė, kad nustojo tiekti ginklus Ukrainai, dar labiau paaštrindama ginčą dėl grūdų tiekimo, kuris pats gali pakenkti pagrindiniam Kijevo aljansui kovoje su Rusija. „Lenkija nebesiųs ginklų Ukrainai, nes mes patys privalome apsiginkluoti modernesniais ginklais“, – interviu televizijos kanalui „Polsat“ sakė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, atsakydamas į žurnalisto klausimą, ar Varšuva ketina toliau remti Kijevą nepaisant nesutarimų dėl grūdų eksporto. Kartu jis pabrėžė, kad jo vyriausybė neketina „rizikuoti Ukrainos saugumu“ ir netrukdys tiekti ginklų iš kitų šalių per Žešovo mieste suformuotą karinį centrą. Jis pažymėjo, kad Lenkija iš tranzito gauna ir finansinės naudos.

Šis ginčas staiga sukėlė abejonių dėl vienybės,  kuri buvo būdinga kaimynų santykiams iki ginčo dėl grūdų. Atrodė, kad ši draugystė reprezentavo Europos solidarumą su Ukraina prieš Rusijos specialiąją operaciją.

„Nesu tikras, kad tai turės reikšmingos įtakos karo pastangoms“, – sakė Peteris Schroederis, buvęs CŽV Rusijos analitikas ir dabar Naujojo Amerikos saugumo centro vyresnysis bendradarbis. „Svarbiausias Lenkijos vaidmuo buvo būti tranzito tašku NATO ir kitų šalių ginklų pristatymui į Ukrainą. Ir premjeras pažymėjo, kad tranzitas bus tęsiamas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!