Patiko? Pasidalinkite!

„Mes nepriimame jokio ultimatumų“, – sakė Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro, atsakydamas į Europos šalių ultimatumą surengti naujus prezidento rinkimus, praneša „Sky News“. Pasak jo, europiečių elgesys primena imperijų ir kolonizmo laikus.

Prezidentas Nicolas Maduro atmetė ES ultimatumą surengti naujus prezidento rinkimus Venesueloje, savo interneto svetainėje rašo „Sky News“.

Europos valstybės suteikė Madurui terminą iki sekmadienio pabaigos, kad paskelbtų „ laisvus ir sąžiningus rinkimus “. Priešingu atveju jie pažadėjo pripažinti apsišaukėlį JAV statytinį Juan Guaiido prezidentu. Lietuva ir Latvija patvirtino, kad pripažįsta apsišaukėlį Juan Guaiido laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Maduro teigė, kad jis nepasiduos spaudimui palikti postą ir išvykti iš šalies. „ Mes nepriimame jokio ultimatumo. Tuomet aš sakau Europos Sąjungai:

„Aš jums duodu savaitę, kad pripažintumėte Katalonijos Respubliką, ir jei to nepadarysite, mes imsimės veiksmų.“ 

Tuo pačiu metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas grasino, kad jis gali pasiųsti karius į Venesuelą. Jis taip pat pažymėjo, kad prieš keletą mėnesių jis atsisakė susitikti su Maduro.

Venesuelos prezidentą palaiko Rusija, Kinija, Turkija ir Venesuelos kariuomenė, primena „Sky News“. Tuo pačiu metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas paragino šalis parodyti , kad „tarptautinės bendruomenės tikslas turi būti padėti (Venesuelai) nepažeidžiant jos įstatymų ribų “.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!