Patiko? Pasidalinkite!

Juozas Olekas paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos ištirti Viktoro Pranckiečio elgesį plenarinio posėdžio metu ir nustatyti, ar jis nepažeidė Seimo statuto, taip pat įvertinti Seimo Pirmininko etiką.

Seime paskutinę Pavasario sesijos dieną – 2018 m. birželio 30 d. – svarstant Savivaldybių tarybų rinkimų ir Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymų papildymus, posėdžiui pirmininkavęs V. Pranckietis nereagavo į LSDP frakcijos seniūno Juozo Oleko prašymą pasisakyti ir paprašyti pertraukos projekto svarstymui.

„Manau, kad Seimo Pirmininkas pažeidė Seimo statuto 100 straipsnį, be to, padarė įtaką Seime priimtam sprendimui, juo labiau, kad suteikė be eilės žodį kitiems parlamentarams, konkrečiai, valdančiųjų atstovui Juozui Bernatoniui, todėl kreipiamės į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl neetiško Seimo Pirmininko elgesio, nes pamindamas mažumos teisių realizavimą valstybės pareigūnas pažeidžia vieną iš demokratijos principų,“ – sako J. Olekas.

Paskutinėmis Seimo sesijos darbo dienomis iškilo ne viena abejonė dėl valdančiųjų elgesio. Panašiai birželio 29 d. Seimo posėdį vedė ir Gediminas Kirkilas – nereagavo į opozicijos prašymus. Taip sukėlė įtarimų dėl savo neadekvataus elgesio ir netgi blaivumo. Opozicija į Seimą buvo priversta kviesti policiją, kad įsitikintų, ar įstatymai Seime priiminėjami pirmininkaujant blaiviam Seimo atstovui ar ne.

„Tuomet Seimo Pirmininkas V. Pranckietis neleido policijai patikrinti G. Kirkilo girtumo ir įrodyti visuomenei, kad įstatymai priiminėjami blaivaus Seimo,“ –  mano socialdemokratas J. Olekas.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!