Patiko? Pasidalinkite!

Pastarosiomis dienomis Šiaulių savivaldybės svetainėje nuskambėjo skelbimas, jog „Pradedamas rengti Šiaulių miesto savivaldybės 2020 metų socialinių paslaugų planas“ 2019-09-12. Parašyta, kad „Pasiūlymus prašome pateikti iki 2019-10-11 Socialinių paslaugų skyriaus vyr. specialistei Dainorai Vasiliauskienei adresu: Tilžės g. 170, Šiauliai, 17 kab., arba elektroniniu paštu dainora.vasiliauskiene@siauliai.lt, telefonas pasiteirauti (8 41) 386 484“. Atrodytų, koks rūpestis miestiečiais?! Kaip domimasi mūsų žmonėmis?! Bet neskubėkite daryti tokių išvadų. Visas tas šurmulys – tik dėl varnelių ataskaitose.

Žmonės nebetiki savivaldybės biurokratais ir itin prastai surežisuotais „a-lia-spektakliais“ sudūlėjusioje politinėje avanscenoje. Kodėl taip drįstu tvirtinti? Tuoj pamėginsiu paaiškinti. Jei pamenate, nuo 2019 sausio 1 d. gana nemažai buvo padidintos minimalios pensijos. Nemažai, tai nemažai.

Tik po šiuo aktu buvo paslėpta didelė niekšybė – ženkliai sumažintos išmokos už kurą nepasiturintiems, didžia dalimi sumažintos išmokos už vaistus, jų niekaip nebegalintiems nusipirkti, smarkiai apkarpytos kitos kadaise skirtos išmokos. Žodžiu, lyg ir pensijos pakilo, tačiau jų perkamoji galia ženkliai sumažėjo.

Ir štai pagaliau metų gale buvo išmestas „kaulas šuniui“ – klausimas: „ gal jūs ko norite“?! Taip, brangūs ponai, mes norime! Mes norime ne kažkokių popierinių pensijų pensijų didinimo, o ženklaus mūsų gerbūvio lygio kilimo, norime, kad pagaliau baigtumėte savo neaiškias finansines machinacijas, kartas nuo karto išlendančias viešumon. Norime, kad baigtumėte savo demagogines sapaliones ir kad pagaliau imtumėtės darbo.

Gi savo pasiūlymus susikurpkite patys. Ir pirmas iš jų turi būti susirūpinimas žmogumi, kol kas vis dar bedvasiu ir beturčiu.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!