Patiko? Pasidalinkite!

Spalio 5 d., Žemaitijos nacionalinio parko širdyje – Plateliuose – vyks nemokama teatralizuota šventė jaunoms šeimoms „Miško burtai 2019“. Nuo 12 val. iki 18 val. Platelių dvaro parke su atvykusiais vaikais žais legendų didvyriai. Jie pakvies į paslaptingą kaukų ir laumių pasaulį, kuriame persipina slėpiningas gamtos pasaulis ir magija.

Antrus metus vykstančioje šventėje dalyvių laukia gausybė veiklų – kaukų lazdų, šeimos apyrankių, lėlių iš senų medžiagų gamyba, mažos miško ekosistemos dirbtuvės, kaukų namelių statybos, vorų pinklės, kaukų sargų atranka, kinivarpų lakstynės, likimo juostos audimas, įtraukiančios teatralizuotos istorijos, muzikiniai pasirodymai, stebuklingos šermukšnių uogienės virimas, įvairūs gamtos žaidimai, laumių menas, susitikimas su kaukų karaliumi ir dar daug kitų linksmybių.

„Nors renginys gamtosauginis – juo siekiame ugdyti mažųjų šventės dalyvių meilę gamtai – jis labai netradicinis. Jokių tradicinių ekskursijų ar paskaitų, tiks smagūs žaidimai, stebuklingos dirbtuvės, burtai ir magiška aplinka. Tai savotiškas žemaitiškas gamtosauginis disneilendas.“ – apie šventės idėją pasakoja renginio sumanytoja, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Į Žemaitijos nacionalinį parką rengėjai ragina atvykti jau penktadienio vakarą – apsistoti vietinėse kaimo turizmo sodybose ir taip dar labiau praturtinti savo patirtį. „Rudenėjantis Žemaitijos nacionalinis parkas yra įstabaus grožio – spalvų apsuptas Platelių ežeras, rūkai kalvų papėdėse. Labai kviečiame atvykti jau penktadienį ir šeštadienio rytą iki šventės tiesiog pasivaikščioti apylinkėse – keliauti visų mylimu Šeirės ar naujuoju Liepijų pažintiniu taku.“ – į Žemaitiją atvykti kviečia šventės partnerio, Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Šventės rengėjai kviečia į renginį atsivežti savo turistinius indus. „Visose savo gamtos šventėse atsisakėme vienkartinių plastikinių indų ir įvedėme vadinamąjį Sąžinės mokestį tiems, kurie pamiršta į renginį pasiimti savus indus. Neturintys indų dalyviai simboliškai prisideda prie renginio ir tada įgyja teisę renginio metu naudotis daugkartiniais arba vienkartiniais kompostuojamais indais.“ – sako Rita Grinienė.

Renginys nemokamas, tačiau rengėjai ragina prisidėti prie kitų metų šventės įsigyjant saugomų teritorijų lankytojo bilietą.

Į renginį būtina registruotis. Tai padaryti galimea puslapiuose http://www.bef.lt ir http://www.naturalit.lt.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!