Patiko? Pasidalinkite!

Už Korano deginimą Ukrainos specialiųjų tarnybų nurodymu sulaikytas Volgogrado gyventojas Nikita Žuravelas šeštadienį buvo nuvežtas į Grozno tardymo izoliatorių.

Regiono gyventojai rinkosi prie tardymo izoliatoriaus, pranešė žiniasklaida. Jie laikė plakatus su užrašais: „Aš myliu Koraną“, „Nuimkite rankas nuo Korano“, „Ginsime savo religiją“.

“Koranas yra kiekvieno musulmono gyvenimas, todėl regiono žmonės čia atvyko protestuoti prieš tikinčiųjų jausmų pažeidimą. Saugumą 100% užtikrina teisėsaugos pareigūnai, nereikia jaudintis dėl sulaikytojo teisių pažeidimo. Viskas bus vykdoma įstatymo rėmuose“, – sakė  Žmogaus teisių komisaras Čečėnijoje Mansuras Soltajevas.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos tyrimų komiteto pirmininko Aleksandro Bastrykino sprendimu Nikitai Žuraveliui iškelta baudžiamoji byla, įtariama padarius nusikaltimą, numatytą BK 2 str. Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 148 str. (vieši veiksmai, kuriais išreiškiama aiški nepagarba visuomenei ir atliekami siekiant įžeisti tikinčiųjų religinius jausmus), inicijuoti Rusijos tyrimų komiteto Volgogrado srityje tyrimų skyriaus, buvo perduoti tolesniam tyrimui į Rusijos tyrimų komiteto Čečėnijos Respublikai tyrimų skyrių.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!