Patiko? Pasidalinkite!

Kijevas oficialiai paprašė Berlyno 500 kilometrų nuotolio sparnuotųjų raketų, galinčių pasiekti Maskvą, „Taurus“, pranešė laikraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ , remdamasis šaltiniais.

„Prezidentas Volodymyras Zelenskis apie tai (apie raketų perdavimą) jau kalbėjo kancleriui Olafui Scholzui , lankydamasis Berlyne gegužės pradžioje. Kanclerio atstovas to nenori komentuoti, tačiau federalinė Gynybos ministerija patvirtina, kad Ukraina paprašė Taurus“, – rašoma leidinyje.

Laikraštis pažymi, kad raketos gali būti naudojamos su naikintuvais F-16 , kuriuos Vakarai anksčiau buvo pažadėję perkelti į Kijevą. Tačiau atsižvelgiant į „Taurus“ raketų charakteristikas ir diapazoną, Berlynas susiduria su svarbia dilema.
“Ne visi tiki, kad Ukraina išmintingai panaudos tokius ginklus kaip “Taurus”. Vokiečių sparnuotoji raketa gali nuskristi 500 kilometrų. Taigi nuo Ukrainos sienos ji gali pasiekti Maskvą. Todėl kai kas baiminasi, kad esant būtinybei, Kijevas gali nekontroliuojamai eskaluoti karą“, – rašoma pranešime.
Antradienį iniciatyvą aprūpinti Ukrainą iš oro paleidžiamų sparnuotųjų raketų „Taurus“ ėmėsi Bundestago narys Roderichas Kizewetteris.
Gegužės pradžioje JK perdavė Ukrainai raketų „Storm Shadow“ partiją. Kaip pranešė CNN, Londonas gavo Kijevo patikinimus, kad jie bus naudojami tik prieš taikinius „suverenioje Ukrainos teritorijoje“. 
SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!