Patiko? Pasidalinkite!

Artėjant Motinos dienai, Seimo narė Agnė Bilotaitė siekia atkreipti dėmesį į šiuo metu aktualias problemas dėl motinystės išmokų skyrimo ir mokėjimo individualią veiklą vykdančioms moterims.

Idėja sukviesti visas suinteresuotas puses prie bendro stalo, pasak A. Bilotaitės, kilo reaguojant į moterų pranešimus: „Daugiausiai nusiskundimų girdžiu dėl to, kad moterys, vykdančios individualią veiklą, įmokas gali sumokėti tik kartą per metus. Dėl to kyla nesklandumų skiriant motinystės arba vaiko priežiūros išmokas, nes išmokos dydis apskaičiuojamas pagal pastarųjų dvylikos mėnesių pajamas. Be to, jei pirmaisiais vaiko auginimo metais savarankiškai dirbanti mama turės pajamų iš individualios veiklos, jai bus mokamas šių išmokų ir pajamų iš individualios veiklos skirtumas. Tai nėra teisinga. Todėl kartu su atsakingų institucijų atstovais ir mamas vienijančiomis organizacijomis sieksime rasti sprendimo būdų, kaip palengvinti esamoms ir būsimoms mamoms išmokų gavimo galimybes“, – teigia Seimo narė A. Bilotaitė.

Aptarti egzistuojančias problemas parlamentarė pakvietė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovus, taip pat mamas vienijančių asociacijų atstoves.

Pagal šiuo metu galiojantį Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 16 straipsnį,  teisę į motinystės išmoką turi asmenys, apdrausti motinystės socialiniu draudimu, įstatymu nustatyta tvarka išleisti nėštumo ir gimdymo atostogų bei per paskutinius 24 mėnesius iki pirmosios nėštumo ir gimdymo atostogų dienos turintys ne trumpesnį kaip 12 mėnesių motinystės draudimo stažą.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!